Futbol Efsanesi, Altcoin Ponzisine Katıldığını Reddetti!

Futbol Efsanesi, Altcoin Ponzisine Katıldığını Reddetti!

Paylaş
BTC Piyasası: Futbol Efsanesi, Altcoin Ponzisine Katıldığını Reddetti!

Ronaldinho olarak bilinen efsanevi Brezilyalı futbolcu Ronaldo Assis Moreira, dün parlamento komitesi soruşturması önüne çıktı. Argümanlara nazaran 61 milyon dolar ele geçiren bir altcoin ponzi şemasının reklamını yapıyordu.

Ronaldinho, 61 milyon dolarlık altcoin dolandırıcılığı tezinde yer aldığını reddetti

Futbol efsanesi, dün bir kongre duruşmasında, kendi fotoğrafını müsaadesi olmadan kullanılan uydurma bir altcoin dolandırıcılığıyla ilgili olarak söz verdi. Brezilya’daki duruşmada 61 milyon dolar bedelindeki “18kRonaldinho” isimli ponzi planına dahil olduğu argümanlarını reddetti. Ronaldinho, ponzinin günlük %2 getiri vaat ettiği bir şirketle hiçbir işbirliği yapmadığını belirtti. İsminin müsaadesi olmadan kullanıldığını savundu.

Ronaldinho’ya karşı 61 milyon dolarlık tazminat davası açılmış durumda. Duruşmada 18kRonaldinho isimli şirketin onu tasvir eden pazarlama gereçleri gösterildi. Ronaldinho, kendisinin bu dolandırılcılık ile hiç bir ilişkisinin olmadığını tez etti. Birebir vakitte ismini uydurma bir formda kullanıldığından şikayetçi oldu.

BTC Piyasası: Futbol Efsanesi, Altcoin Ponzisine Katıldığını Reddetti! 1

Ronaldinho, fotoğrafların saat satan şirketin bir yan kuruluşuyla Temmuz 2019’da imzaladığı kontrat kapsamında çekildiğini söylüyor. Fakat kontrat birebir yılın Ekim ayında feshedildi ve görseller hiçbir vakit kullanılmadı. Soruşturma lideri Aureo Ribeiro, Ronaldinho’ya şirkete yatırım yapanlara geri ödeme yapmayı isteyip istemediğini sordu. Ronaldinho buna sessiz kalacağını söyledi.

Ronaldinho, soruşturmayla ilgili daha evvel, en son 24 Ağustos’ta yapılan iki duruşmaya katılmamıştı. Hava şartları nedeniyle katılamayacağını söyledi. Son duruşma, Kongre huzuruna çıkmak için son talihiydi. Şayet bunu yapmasaydı, muhtemel para cezaları yahut tutuklamayla karşı karşıya kalacaktı. Bu durumda yetkililer onu zorla duruşmaya çıkarabilirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap