FTX’in Devasa Solana Varlığı Kaygıları Artırdı! Milyon Dolarlık Transferler

FTX’in Devasa Solana Varlığı Kaygıları Artırdı! Milyon Dolarlık Transferler

Paylaş
BTC Piyasası: FTX’in Devasa Solana Varlığı Kaygıları Artırdı! Milyon Dolarlık Transferler

Son blockchain bilgileri, FTX‘in şu anda soğuk cüzdanlarda değerli ölçüde Solana tuttuğunu gösteriyor. Sayı sahiden de çok büyük. Tam olarak 138,53 milyon dolar kıymetinde. Bu değerli SOL zulası, bilhassa FTX’in yeni idaresi hareket halinde göründüğü için dikkat çekiyor.

FTX 5,5 milyon dolarlık Solana SOL’u Ethereum’a aktarıyor

Blockchain kayıtları, FTX‘in yeni idaresinin Solana SOL’un değerli bir kısmının hareketini başlattığını gösteriyor. Ayrıyeten 5,5 milyon dolar pahasındaki altcoini Ethereum’a (ETH) aktardığını gösteriyor. Borsanın çalkantılı yakın geçmişi göz önüne alındığında, bu hareket kripto topluluğu içinde entrika yaratıyor.

FTX’in kıymetli Solana varlıklarını çevreleyen tartışmalar sürat kazanmaya devam ediyor. Buna nazaran Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko potansiyel bir tahlille tartısını koydu. Yakovenko, 138,53 milyon dolar kıymetindeki SOL tokenlerinin karmaşık yasal süreçleri atlayarak direkt FTX müşterileri ortasında dağıtıldığı bir ‘kazan-kazan’ sonucu öneriyor.

Doğrudan dağıtım vakası

Yakovenko, Solana tokenlerinin FTX kullanıcılarına direkt dağıtılması görüşünde. Solana ağı için uzun vadeli dayanak de dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunduğunu savunuyor. FTX’in beş milyon platform kullanıcısı ortasında adil bir dağılım öngörüyor. Kripto para teşebbüsçüsü ayrıyeten, kullanıcıların FTX paylarının denetimini ele geçirmelerini istiyor. Buna nazaran potansiyel satışlar için bir Hollanda açık artırmasına katılmalarını öneriyor.

BTC Piyasası: FTX’in Devasa Solana Varlığı Kaygıları Artırdı! Milyon Dolarlık Transferler 1

Diğer taraftan on-chain tahlil platformu Arkham Intelligence’a nazaran, Wormhole köprüsü üzerinden gerçekleştirilen token transferlerinde ölçülerin dökümü de verildi. Buna nazaran, Solana haricinde tokenler de var. Rakamsal olarak 57.000 dolar kıymetinde 266,56 Wrapped BNB (WBNB) var. Ayrıyeten 32.000 dolar kıymetinde 131.000 SXP (SXP) yer alıyor. Başka taraftan1,78 milyon dolar kıymetinde 406.000 Uniswap (UNI) tokeni yer alıyor. Ayrıyeten 1,2 milyon dolar pahasında 1,2 milyon FTX Token (FTT) süreç bahis oldu.

Solana harici öteki tokenler

Solana haricinde token transferleri ortasında 12,7 bin dolar pahasında 2.000 Chainlink ve 11,4 bin dolar pahasında 683.000 Acropolis yer alıyor. Öbür taraftan 1,4 milyon dolar bedelinde 1,9 milyon Aleph Zero (ALEPH) ve 2,1 milyon dolar pahasında 5,4 milyon Terra (LUNA) da var. Ayrıyeten 240.000 dolar pahasında 1,5 milyon Frontier token de gönderilen kripto paralar ortasında yer aldı. Son olarak  549.000 dolar kıymetinde 924.000 Sushi ile 1,3 milyon dolar kıymetinde 9 milyon HXRO da yer alıyor.

BTC Piyasası: FTX’in Devasa Solana Varlığı Kaygıları Artırdı! Milyon Dolarlık Transferler 2

Bu değerli token transferleri, FTX’in bir token tasfiye süreci başlatabileceği tarafında yaygın spekülasyonlara yol açtı. FTX’in kullanıcı varlıklarını karşılamak için bir token tasfiyesi gerçekleştirme mümkünlüğü var. Bundan ötürü bu durum btcpiyasasi.com olarak baktığımızda potansiyel bir piyasa düşüşüne ait tasaları artırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap