FTX, Hack Hücumları İçin Tedbir Alıyor: Kripto Hesapları Donduruldu

FTX, Hack Hücumları İçin Tedbir Alıyor: Kripto Hesapları Donduruldu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, Hack Hücumları İçin Tedbir Alıyor: Kripto Hesapları Donduruldu

Çöken kripto borsası FTX, kısa müddet evvel iflas temsilcisi Kroll’un dahil olduğu bilgi ihlali bildirdi. Berbat şöhretli borsa, hack akınlarını önlemek için artık yeni önlemler alıyor.

FTX, kripto hack ataklarının akabinde proaktif tedbirler alıyor

FTX Türev Borsası, kullanıcılarını korumak için yeni bir stratejik atak yaptı. Mali açıdan güç durumda olan şirket, talep portalına erişirken ihlalden etkilenenlerin hesaplarının süreksiz olarak askıya alındığını duyurdu.

Hamle, kripto borsanının kullanıcı güvenliğini sağlama ve hacklemeden kaynaklanan gelecekteki potansiyel riskleri azaltma konusundaki kararlılığını gösteriyor. FTX, netlik ve şeffaflık sağlamak emeliyle, olayın sonraki etaplarında daha fazla bilgi sunma kelamı verdi.

İflas temsilcisi Kroll’un bilgilerini açığa çıkaran hack saldırısının akabinde FTX, bir tweet’te şunları yazdı:

Kroll’un siber güvenlik olayına cevap olarak FTX, müşteri talep portalındaki etkilenen kullanıcı hesaplarını süreksiz olarak dondurmak için tedbir aldı. Sabrınız için teşekkür ederiz ve vakti gelince sonraki adımlarla ilgili ek bilgi sağlayacağız.

FTX, bilgi ihlaline karşı teminat veriyor

FTX, kripto topluluğuna, ihlal nedeniyle taleplerinde yahut programlarında rastgele bir değişiklik yapmamayı tavsiye ediyor. Borsa, itimat verici bir halde, Kroll’un müşteri talep portalı aracılığıyla gönderilen talep datalarının tamamının titizlikle belgelendiğini ve tartışılmaz bir biçimde geçerli olduğunu vurguladı.

Söz konusu hack olayı, iflas davasına karışan davacılarla ilişkili hassas olmayan dataları açığa çıkardı. Kroll’un ihlale reaksiyonu, durumu ihtiyatlı bir formda ele alacağına ve uygulamaya devam ettikleri kararlı nezarete ait FTX’e garanti vermek oldu. Btcpiyasasi.com olarak gelişmenin detaylarına bu yazıda yer verdik.

Bu teminatları kanıtlamak için FTX, ihlalin hesap şifrelerinin, dahili sistemlerin yahut finansal varlıkların güvenliği açısından muhakkak hiçbir sonuç yaratmadığını doğruladı. Sorunu düzeltmek emeliyle kripto borsası, ihlalin sırf Kroll’un tarafında gerçekleştiğini iletti. Daha da değerlisi Kroll, etkilenen bireyleri almaları gereken şahsî gözetici tedbirler konusunda bilgilendirdi.

FTX ayrıyeten Kroll’un FTX hesap şifrelerinden sorumlu olmadığını açıkladı. FTX’in dahili sistemlerine ihlalden etkilenmediğini doğruladı.

Kripto kesimi hack teşebbüslerinin odak noktası

FTX hesaplarına yönelik hack teşebbüsleri, kripto kesiminin karşı karşıya olduğu tehditlerin altını çiziyor. FTX’in proaktif reaksiyonu, bu çalkantılı sularda yol almak için gereken dikkati hatırlatıyor. Durum ortaya çıktıkça, kripto topluluğu hem FTX hem de Kroll’un gelecek gelişmelerini ve hareketlerini dikkatle izleyecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: FTX, Hack Hücumları İçin Tedbir Alıyor: Kripto Hesapları Donduruldu 1

Kripto paraların ve bilgilerin giderek iç içe geçtiği bir dünyada, güvenlik ihlalleri süratli müdahale gerektiriyor. Bu olayların sonuçları ferdî hesapların ötesine geçerek kripto ekosistemine olan daha geniş itimadı etkiliyor. Bu sabah, 1.000 BNB’nin kaybına yol açan Solana ağından yeni bir hack saldırısını aktarmıştık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap