Fraktal Tahlili: XRP Fiyatı Eylül’e Kadar Bu Seviyelerde!

Fraktal Tahlili: XRP Fiyatı Eylül’e Kadar Bu Seviyelerde!

Paylaş
BTC Piyasası: Fraktal Tahlili: XRP Fiyatı Eylül’e Kadar Bu Seviyelerde!

XRP’nin son mum ve fiyat momentum kalıplarının fraktal tahlili, keskin bir piyasa düzeltmesinin hala masada olduğunu gösteriyor. Tarihi datalara nazaran XRP fiyatı, daha evvel misal bir durumda %60 kıymet kaybetti.

XRP fiyatı Eylül ayına kadar bu düzeyleri görebilir

13 Temmuz’un kısmi Ripple zaferi XRP fiyatında %90’lık ralliyi tetikledi. Çift haneli ralli, kripto piyasasının öbür yerlerindeki eğilimleri yansıtarak, şu anda tükenme noktasına ulaşmış olabilir.

Özellikle, muhakkak XRP piyasa sinyalleri, 2021’in 2. Çeyreğinde %65’lik bir fiyat düşüşünden evvel geldi. Bunlar, aşağıda gösterildiği üzere, yani çok yıllı azalan trend çizgisi direnci ve “aşırı alım” bölgesindeki RSI ile artık tekrar yanıp sönüyor.

BTC Piyasası: Fraktal Tahlili: XRP Fiyatı Eylül’e Kadar Bu Seviyelerde! 1

Alçalan trend çizgisi direnci (yukarıdaki grafikte “üst trend çizgisi direnci” olarak işaretlenmiştir), Ocak 2018’den bu yana XRP’nin üst taraflı hareketini sonlandırdı. Bu fiyat tavanına, 0,93 dolara yakın öbür bir yatay trend çizgisi direnci (mor) yardımcı oluyor.

Genel olarak, çok alım RSI ile birleşen direnç birleşimi, artık XRP’nin piyasa düzeltmesi risklerini artırıyor. Bu durumda, XRP fiyatı muhtemelen Eylül ayına kadar mevcut fiyat düzeylerinden yaklaşık %40 düşüşle 0,52 dolar civarındaki alt trend çizgisi dayanağına gerçek düşecek.

Düşüş potansiyel bir ralli tesirini güçlendiriyor

Diğer yandan, aşağı taraflı amaç, XRP’nin 50 haftalık EMA’sıyla (50 haftalık EMA; kırmızı dalga) daha yakın görünüyor. Bu da bu düzey etrafında bir sıçrama mümkünlüğünü artırıyor. Ayrıyeten dalga dayanağı, 2021’in 2. Çeyreğindeki fiyat düşüşü sırasında lokal taban düzeydi. 20 Temmuz itibariyle, XRP fiyatı aydan bugüne %70 arttı. Tıpkı periyotta sırf %5 yükselen daha geniş kripto piyasasını geride bıraktı.

XRP yatırımcıları optimist kalmaya devam ediyor

Ripple yatırımcıları, geçen haftanın rallisine karşın fiyatın geleceği konusunda optimist kalmaya devam ediyor. XRP fiyatı, rallinin akabinde, haftalık en yüksek düzeyinden %20’lik düşüş gördü. Bu esnada 0,76 dolara kadar geriledi.

Bu sonuç, yararların büyük kısmı devam ettiği için kısa vadeli kâr alımlarını uzak tutuyor. Öbür bir deyişle, XRP yatırımcıları ileride daha fazla potansiyel kar konusunda optimist.

BTC Piyasası: Fraktal Tahlili: XRP Fiyatı Eylül’e Kadar Bu Seviyelerde! 2

Dezavantajı hudutlu üzere görünse de, XRP yatırımcıları öbür olasılıkları da göz önünde bulundurmalılar. RSI şu anda teknik olarak hâlâ çok alımdaydı. Kar elde etme bahtı bu nedenle, bilhassa aşağı taraflı piyasa şartları ortaya çıkarsa, hayli yüksektir.

Şimdiye kadar on-chain performans, ağ büyümesinde ve süreç sayısında bir yavaşlama olduğunu gösteriyor. Bu da geçen haftaki heyecanın sona erdiğinin teyidiydi.

BTC Piyasası: Fraktal Tahlili: XRP Fiyatı Eylül’e Kadar Bu Seviyelerde! 3

Bu ortada, Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere birtakım analistler, beklentileri yüksek tutmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap