Fotoğraflar Düzmece mi? Tether CTO’su Yanıt Verdi!

Fotoğraflar Düzmece mi? Tether CTO’su Yanıt Verdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fotoğraflar Düzmece mi? Tether CTO’su Yanıt Verdi!

Tether CTO’su ‘Tether Energy‘ logolu bir konteynerin fotoğrafıyla ilgili söylentilere açıklık getirdi. Paolo Ardoino, logoların endüstriyel konteynırların üzerine yerleştirilmiş olsa da projenin “gerçekten gerçekleştiğini” söyledi.

Paolo Ardoino: Tether Energy logolu fotoğraf ‘yarı’ gerçek!

Tether CTO’su Paolo Ardoino, 24 Ağustos’ta ‘Tether Energy’ logolu büyük endüstriyel konteynerlerin bir fotoğrafını yayınladı. Fotoğraf, Ardoino’nun 26 Ağustos’ta X’te farklı bir gönderide ele aldığı bir dizi söylentiyi beraberinde getirdi. Ardoino’nun birinci fotoğrafı, imgenin fotoşoplanıp fotoşoplanmadığı konusunda spekülasyonlara yol açtı. Ayrıyeten, gerçekliğinin sorgulanmasına neden oldu. Söylentilere son vermek için Ardoino, “Fotoğraf gerçek mi? Evet.” paylaşımını yaptı.

Ardoino, birinci imgenin Tether Energy’nin “şu anda sonuçlandırılmakta olan” ve yakında faaliyete geçecek olan birçok Bitcoin madencilik alanından birindeki denetim odalarından birini tasvir ettiğini açıkladı. Tesis Latin Amerika’da yer alıyor. Lakin Ardoino “personel tacizinden kaçınmak için” spesifik bilgi vermeyi reddetti. Bu da Tether’e takıntılı muhaliflerin sayısı göz önüne alındığında geçerli bir tasaya yol açtı. Ardoino’nun Uruguay’dan bahsediyor olması mümkün. Zira, 30 Mayıs tarihli bir Tether duyurusuna nazaran şirket Uruguay’da sürdürülebilir Bitcoin madenciliği inşa ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fotoğraflar Düzmece mi? Tether CTO’su Yanıt Verdi! 1

Fotoğraf fotoşop, lakin proje gerçek”

Paolo Ardoino, ‘Tether Energy‘ logosunun hakikaten de birçok spekülasyonda olduğu üzere konteynırların üzerine bindirilmiş ya da fotoşoplanmış olduğunu açıkladı. Şirketin bu atağının gerisindeki mantığı açıklayan Ardoino şunları yazdı:

Fotoğrafın gazetelerde paylaşılacağını düşündük. Bu yüzden grup bunu markalaştırmak istedi. Ve aslında olan da tam olarak buydu. Üstelik devasa Tether logoları koymak sitenin fizikî kapalılığı açısından da pek yeterli olmazdı.

Ardoino, logonun fotoşoplu olmasına karşın projenin gerçek olduğu konusunda X kullanıcılarını ikna etmeye çalıştı. İnşaat halindeki maden alanının 3 boyutlu bir modelini paylaşan Ardoino, “Peki bu [fotoşoplama] onu daha mı az gerçek yapıyor? Hayır. Bu hakikaten oluyor. Saha yeterli ilerliyor. Takımdaki herkes çok heyecanlı. Ayrıyeten, önümüzdeki birkaç hafta içinde faaliyete başlamak için gece gündüz çalışıyor.” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fotoğraflar Düzmece mi? Tether CTO’su Yanıt Verdi! 2

Tether Energy, etrafa derin hürmet duyan ortakları seçiyor!”

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere TetherEnergy, yenilenebilir güçle çalışan sürdürülebilir Bitcoin madencilik merkezleri inşa etmek hedefiyle, piyasa bedeli açısından en büyük stablecoin olan USDT’yi çıkaran Tether tarafından başlatıldı. Ardoino, Tether Energy’nin lokal şirketlerle paydaşlık kurduğunu, sermaye ve altyapı dayanağı sağladığını belirtti. Ayrıyeten, bu madencilik alanlarını inşa etmek için genel uzmanlık sunduğunu kaydetti. Ardoino, şu açıklamayı ekledi:

Tether Energy, sağlam mahallî irtibatları, seçkin ve tutkulu işçisi olan ve etrafa derin hürmet duyan ortakları seçiyor. Tether olarak, Bitcoin madenciliğinin belli ülkelerdeki mevcut yoğunluğu azaltmak hedefiyle mümkün olduğunca coğrafik olarak merkezsizleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Şu anda Bitcoin madenciliğinin büyük bir kısmı ABD’de ağırlaşmış durumda. Bitcoin madenciliği güç ağır bir süreç. Ayrıyeten, kripto para üniteleri tarafından global elektrik tüketiminin yaklaşık %60-77’sini oluşturuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap