Forbes Yazarından Bitcoin Salvosu Geldi: “BTC Çin’den Dolayı Değil Senin Ona İhtiyacın Olmadığı İçin Düşüyor”

Forbes Yazarından Bitcoin Salvosu Geldi: “BTC Çin’den Dolayı Değil Senin Ona İhtiyacın Olmadığı İçin Düşüyor”

Paylaş
Forbes Yazarından Bitcoin Salvosu Geldi: “BTC Çin’den Dolayı Değil Senin Ona İhtiyacın Olmadığı İçin Düşüyor”

Kriptokoin – Kripto pazarları bu hafta aslında Çin’in “Blockchain’i çökertmesi” nedeniyle sarsılmıyor. Çünkü çoğu gereksiz olduğundan ve bazı hizmetleri sağlayabilecek kripto paralara olan ihtiyaç, alıcıların düşündüğü kadar yakın olmadığından, işaretler yazdan beri kendisini gösteriyordu. Bu, en çok aşikar olan bir değer deposu olarak kullanımının çok çekici görünmediği iddia edilen kripto para kralı Bitcoin için daha da açık hale geldi.

Bitcoin’deki risk ödülü her zaman en uç nokta olmuştur, bu yüzden en büyük savunucuları / satıcıları ona astronomik fiyat hedefleri atadı. Yaygın benimseme, yıldızların hizalanması halinde muazzam bir kazanç sağlayan son derece düşük olasılıklı bir olay aslında. Ve açık olalım: dünyanın bitcoin’e dönüşmesi için gerekenler – merkez bankasının iktidarsızlığının tamamlanması, yaygın döviz kuru düşüşü, hisse senedi piyasalarının düşmesi ve geleneksel altının terk edilmesi – bitcoin üzerine bahis oynamak esasen paranın aleyhine oynanan bir şey anlamına gelir. Bu nedenle “short pozisyonundaki bankacılar, long pozisyonunda bitcoin” durumları ortaya çıkar. Bitcoin’in 100 kat daha fazla bir geri dönüş sunacağını, ancak bunun son derece muhtemel bir olay olduğunu, doğası gereği çelişkili ve son derece volatil olduğunu söylemek için.

Pazar Nereye Doğru Gidiyor?

Pazar şimdi bunu gerçekleştiriyor. Son dokuz aydaki küresel ekonomik yavaşlama istikrar belirleme gösterdiğinden ve Federal Reserve daha fazla faiz indirimi yapma gereği duymadığından, bitcoin için durum vücut darbeleri halini alıyor. Kabul ile ilgili öykülerden hiçbiri ortaya çıkmıyor, Facebook’tan Google’a kadar büyük teknoloji devleri, elektronik ödemeye ve finansa hükmetmek için mümkün olan her şeyi yapıyor ve Bitcoin’i bir değişim aracı haline getirmek için tasarlanan projeler ya yavaş yavaş çöküyor ya da atıl bir hale geliyor.

Bitcoin Öldürülüyor

Kısacası, şu an henüz kaybetme konumunda gibi görünmüyor. Ve böylece bitcoin öldürülüyor. Elbette, ABD ve Çin’in büyük bir başarısızlığı olabilir, bir para birliği savaşına girebilir ve Çin vatandaşları sistemden para kazanmanın bir yolu olarak kripto yapmak için acele edebilirler. Bu yüzden Bitcoin hiçbir zaman değersiz olmayacak ve ister istemez her yatırımcının fiyat hareketini izlemesi gerekiyor, ancak bu senaryo, kripto şövalyelerinin inandığından daha uzak, gerçeklerden uzak görünüyor.

Bitcoin’in şiddetli hamleleri yukarıda açıklanan spekülatif nitelikte bir faktör. Başarı olasılığı düşük olduğu için, rulet tekerleğine herhangi bir geleneksel varlık sınıfından daha yakın. Ekonominin sıcak olduğu, nakit akışının ağır olduğu, hisse senetlerinin büyük kazançlar sağladığı ve insanların kumar oynamayı göze alabildiği ortalama insanlar, 2017 yılında bitcoin alanına giriyordu. Peki bu durumda şimdi şu soruyu sormak gerekiyor: Neden zar atmıyorsun?

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap