Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği

Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği

Kripto para dünyasında Ripple bilhassa takip edilen kripto para ünitelerinden. Üstelik bir de ateşli bir topluluğu var. Bu manada kendine has özellikleri var. Birçok vakit fiyat dinamikleriyle günceme geliyor. Lakin XRP’nin fiyatı yakından takip edilmesi gereken tek şey değil. Öteki dinamiklere de bakmak gerekiyor.

Ripple XRP kıymetli bir dinamik

Ripple XRP son üç yıldır en tanınan kripto para ünitelerinden biri. Ayrıyeten bunun büyük bir kısmı muhtemelen şirketin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı açtığı davanın ehemmiyetinden kaynaklanıyor. Aslında, btcpiyasasi.com olarak kısa müddet evvel belirttiğimiz üzere kripto para ünitesi, toplumsal etkileşimler açısından çeşitli kripto paraların performansını izleyen bir listede çok üst sıralarda yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği 1

Ripple XRP, sırf Bitcoin ve Ethereum’un akabinde üçüncü sırada yer aldı. Dikkatlerin birçok XRP’nin fiyatına yönelmiş durumda. Lakin takip edilmesi gereken öteki kıymetli ölçütler de var. XRP’nin bir sonraki boğa piyasasında nasıl bir performans sergileyebileceği merak konusu. Bunu bir kenara bırakarak, akılda tutulması gereken en değerli on-chain metriklerden kimilerine bir göz atalım.

Ripple XRP’nin güçlü listesi

XRP’nin varlıklı listesi en çok XRP tutan adresleri gösteriyor. Xrpscan’den elde edilen bilgiler, bir ve iki numaraların Ripple tarafından tutulduğunu ortaya koyuyor. Buna nazaran bu beklenen bir durum Birinci 10’daki öteki tüm borsalar (biri hariç) borsa adresleridir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği 2

Bunlar, kullanıcılarının platformlarında tuttukları Ripple XRP sayısını temsil ediyor.Ancak 10 numara yaklaşık 650 milyon XRP’ye sahiptir ve xrpscan’de etiketlenmemiş durumda.

Gerçekleştirilen süreç sayısı

Göz önünde bulundurulması gereken ikinci değerli ölçüt ise gerçekleştirilen süreç sayısı. Özünde, tüm blockchain ağları süreçleri gerçekleştirmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıyeten sıhhatleri ve mevcut durumları günlük olarak gerçekleşen bu süreçlerin sayısından çıkarılabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği 3

Ripple XRP’nin defterinde gerçekleştirilen süreçlerin sayısına ait yılbaşından bugüne kadar olan grafik epey dengeli. Buna nazaran 19 Mart’ta bir anormallik yaşanmıştır.

Bir hesaptan başkasına yapılan ödeme sayısı

İşlem, kesinlikle bir adresten başkasına ödeme yapılması manasına gelmiyor. Bir dizi öbür şey de olabilir. Lakin yapılan gerçek ödemeler elbet en değerli ölçütler ortasındadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyatın Ötesinde İzlenmesi Gereken 3 Kritik Ripple İstatistiği 4

Bu özel grafik, bir hesaptan başkasına yapılan ödemelerin sayısını gösteriyor. Bunlar dahili olabilir. Lakin bunun çok fazla kıymeti yok. Kıymetli olan, grafiğin ağın ödemeler için ne kadar kullanıldığını yansıtması. Bütün bu metrikler Ripple XRP için olumlu bir duruma işaret ediyor. Bakalım Ripple bir sonraki ralli periyodunda etkileyici artışlar gerçekleştirecek mi?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap