Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor

Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor

Paylaş
BTC Piyasası: Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor

Kripto para dünyasında son düşüş altcoin projelerini olumsuz etkiledi. Artık yatırımcılar yeni istikamet arayışına girmiş durumdalar. Lakin üç kripto para ünitesi için tehlike sinyalleri devam ediyor. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin Ethereum fiyatı düşebilir

Altcoin Ethereum (ETH) fiyatı, yükselen trend çizgisinin kırılması ile kanıtlanan, yaklaşan bir aşağı taraflı yörünge gösteriyor. Kırılım tıpkı vakitte kritik takviye düzeyi olan 1.687 doların da altına inilmesine neden oldu. Bu gelişme, 1.366 dolar orta dayanak ile 1.200 dolar ruhsal ölçütüne ulaşarak potansiyel olarak %27’lik bir fiyat düşüşünün önünü açtı.

BTC Piyasası: Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor 1

Ek teknik göstergeler bu müşahedeleri güçlendiriyor. Ayrıyeten yüksek EMA 100 son vakitlerde aşağı istikametli bir perspektiften düşük EMA 50 ile kesişti. Buna nazaran bu durum düşüş piyasası eğilimine işaret ediyor. Benzeri formda, yüklü ortalamanın histogramları kırmızıya dönüştü. Ayrıyeten ve sağlam gövdeler sıfır çizgisinin altında yer alıyor. Bu durum altcoin ETH için artan satış baskısının göstergesi oldu.

Hangi düzeylere dikkat edilmeli?

Bu senaryo göz önüne alındığında, yatırımcılar 1.620 dolar düzeyinin altında teyit edilmiş bir kapanışın akabinde piyasada short durumlar başlatmayı düşünebilir.

BTC Piyasası: Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor 2

Öte yandan, RSI’ın çok satım bölgesi içindeki pozisyonu kıymetli. Buna nazaran yaklaşan bir fiyat dönüşüne işaret ediyor. Momentum beslenirse, altcoin Ethereum fiyatı istikrarlı bir biçimde 1.687 dolar dayanak düzeyinin üzerine çıkacak. Ayrıyeten yükselen trend çizgisinin üzerinde bir düzeye yükselecek. Bu türlü bir hareket, yükseliş trendini teyit eden 2.029 doların üzerine fiyatın gelmesini sağlayacak.

Düşüş trendi devam ederken Ripple fiyatı kilit düzeylere göz dikti

Altcoin Ripple (XRP) fiyatı, SEC davasının olumlu sonuçlanmasının akabinde elde edilen son çıkarlarda değerli bir geri çekilmeyi yansıtıyor. Halihazırda, aşağı hakikat devam eden bir yörüngenin göstergeleri belirginleşiyor. Mevcut fiyat hareketi, 200 periyotluk Üstel Hareketli Ortalama (EMA) tarafından çizilen yolu yakından takip ediyor.

BTC Piyasası: Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor 3

Çeşitli göstergeler tarafından aktarılan daha geniş bağlam, potansiyel olarak 0,411 dolar düzeyine ulaşan daha fazla fiyat bedel kaybı mümkünlüğünü gösteriyor. Başka taraftan bu düzey, Haziran ayında başlayan kanalın alt sonuna (mavi renkle gösterilen) denk gelen ikinci dayanak eşiği olarak ehemmiyet taşıyor. Bu düzeyin XRP‘nin bedelini muhafazada yetersiz kalması durumunda, mevcut fiyattan yaklaşık %45’lik değerli bir düşüş manasına gelen 0,287 dolar düzeyine gerçek uzun bir iniş mümkün hale gelecek.

Altcoin MATIC üzerinde ayı baskısı

Polygon ağının bir kesimi olan altcoin MATIC, fiyatında keskin bir düşüş yaşadı. Buna nazaran 0,56 dolara geriledi. Bu düzey 2023’te ulaştığı en düşük noktayı işaret ediyor. Ayrıyeten yedi günlük periyotta %17’lik şaşırtan bir düşüşe şahit oldu. Bu düşüşün birincil katalizörü, Bitcoin’in fiyatının 26.000 dolara düşmesi.

BTC Piyasası: Fiyat Kargaşası! Bu 3 Altcoin Tehlike Sinyalleri Veriyor 4

Altcoin MATIC’in fiyat badireleri, kripto piyasasını saran genel düşüş hissiyle daha da berbatlaştı. Altcoin’in performansı birkaç haftadır aşağı taraflı bir seyir izliyor. Buna nazaran bu durum yatırımcıların coşkusunun süratle azalmasına sebep oldu. Ayrıyeten nihayetinde hafta sonu karamsarlığa dönüşmesine de neden oldu. Geçtiğimiz 24 saat içinde Polygon ağındaki süreç sayısı haftalık ortalama olarak yaklaşık 135.000’e düştü. Bu, Polygon tarafından Eylül 2022’den bu yana gözlemlenen en düşük faaliyet düzeyini temsil ediyor. Ayrıyeten btcpiyasasi.com olarak baktığımızda11 ayın en düşük düzeyine işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap