Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi

Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi

Dört altcoin için kıymetli işaretler gelmiş durumda. Öncelikle Ethereum ile başlıyoruz. Ethereum’un fiyatı kritik 1.650 dolar direnç düzeyinin üzerinde potansiyel bir yükseliş kırılması için hazırlanıyor.

Altcoin Ethereum olumlu işaretler gösteriyor

Altcoin Ethereum, 1.620 dolar dayanak bölgesinin üzerindeki düzeyleri koruyarak esneklik gösteriyor. Fiyat şu anda 1.640 doların üzerine çıktı. Ayrıyeten her ikisi de müspet momentuma işaret eden 100 saatlik Kolay Hareketli Ortalamanın üzerinde yer alıyor. Dikkat edilmesi gereken değerli bir gelişme, saatlik ETH/USD grafiğinde 1.625 dolar civarında takviyeyle kıymetli bir yükseliş eğilimi çizgisinin oluşması. Bu trend çizgisi genel yükseliş hissiyatına katkı sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi 1

Şu an itibariyle altcoin Ethereum 1.640 doların üzerinde süreç görüyor. Ayrıyeten 100 saatlik Kolay Hareketli Ortalama tarafından destekleniyor. Acil direnç 1.650 dolarseviyesinin yakınında yatıyor. Bunun ötesinde, fiyat 1.670 dolar civarında dirençle karşılaşabiliyor. 1,670 dolar direncinin başarılı bir biçimde aşılması Ethereum’u 1,720 dolar düzeyine taşıyacak. Ayrıyeten akabinde 1,750 dolar civarında büyük bir pürüze hakikat itecek Yükselişin devam etmesi, fiyatı 1.880 dolara gerçek bile itecek.

Altcoin Synthetix kayda paha bir yükseliş yaşadı

Synthetix (SNX) geçtiğimiz hafta etkileyici bir performans gösterdi. Buna nazaran fiyatını yaklaşık %20 artırdı. Ayrıyeten kripto piyasasının toparlanmasına öncülük etti. Altcoin SNX’e yönelik toplumsal ilgi artıyor. Öteki taraftan zincir üzerindeki davranışlar yükselişini sürdürüyor. Buna nazaran birçok yatırımcı sabırsızlık nedeniyle kayıplarla karşı karşıya kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi 2

Şu anda SNX, 2,40 dolarlık bir direnç düzeyine yaklaşıyor. Buna nazaran başarılı bir kırılma, altcoinin son kayıplarının kıymetli bir kısmını geri kazanmasının önünü açacak. İzafî Güç Endeksi (RSI) de nötr çizginin üzerinde kalarak yükseliş eğilimine işaret ediyor. Lakin, SNX direnci bir dayanak düzeyine dönüştüremezse, 2,00 dolara kadar bir geri çekilme yaşayacak. Buna nazaran bu ruhsal düzeyin daha da altına inilmesi 1,90 doların tekrar test edilmesine neden olacak. Ayrıyeten altcoin SNX’in Haziran ayının en düşük düzeyi olan 1,73 dolara gerilemesine yol açacak.

Sabırsızlık var

Yükseliş eğilimine karşın birtakım yatırımcılar sabırsızlık gösterdi. On-chain bilgiler, 1 milyon ila 10 milyon SNX token’a sahip adreslerin geçtiğimiz hafta içinde kıymetli ölçüde token biriktirdiğini gösteriyor. Ayrıyeten cüzdanlarına yaklaşık 5 milyon SNX ekleyerek toplam varlıklarını 55 milyon SNX’e çıkardığını ortaya koyuyor. Buna karşılık, bakiyeleri 100.000 SNX ile 1 milyon SNX ortasında değişen adresler birebir periyotta varlıklarını yaklaşık 4 milyon SNX azalttı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi 3

Synthetix’in fiyatındaki bu artış, altcoin ile ilgili toplumsal tartışmaların artmasından kaynaklandı. Öbür taarftan ağ büyümesinde bir artışa yol açtı. Yeni adres oluşturma iki ayın en yüksek düzeyine ulaşarak %27’lik bir artış kaydetti. Farklı bir halde, ralli kimi yatırımcıları gelecekte mümkün düzeltmeleri öngörerek kârlarını teminat altına almaya sevk etti. Sonuç olarak, birçoğu satış yapmayı tercih etti . Buna nazaran beklendiği kadar değerli olmayan asgarî kayıplarla sonuçlandı.

Önemli sayıda BONE stake edildi

Shiba Inu’nun Layer-2 tahlili Shibarium, kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Fakat ilgili kripto para fiyatları yansıtıcı değil. SHIB Kind tarafından bildirildiği üzere, L2 ana ağında 12 doğrulayıcı aracılığıyla 25 milyondan fazla Bone ShibaSwap token (BONE) stake edilmiş durumda.

Shibarium’un blok yüksekliği yarım milyon bloğu aşmış durumda. Lakin ortalama blok üretim mühleti yaklaşık beş saniye. Buna nazaran bu da başlangıçtaki yüksek trafik akışı problemlerinin çözüldüğünü gösteriyor. Ayrıyeten, Shibarium’un resmi gaz fiyatı ve idare tokeni olan BONE, bu 12 doğrulayıcı aracılığıyla başarılı bir formda stake edilmiş durumda. Öbür taraftan toplam 25 milyon BONE’luk bir stake kasası oluşturdu.

Shibarium’un başarısı fiyata yansımıyor

Ancak, bu başarılara karşın, hem SHIB hem de BONE, bilhassa Shiba Inu’nun fiyatı ile Bitcoin’in fiyatı ortasındaki güçlü korelasyon nedeniyle mevcut ayı piyasasında ziyan gördü. Son yedi günde Bitcoin’in fiyatı %5,5 düştü. Öbür taraftan altcoin SHIB %6,9’luk bir düşüş yaşadı. Ayrıyeten bu düşüşün en önemli nedeni 0,93’lük fiyat korelasyonuydu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi 4

Son 30 gün içinde BONE %40’lık kıymetli bir kıymet kaybı yaşadı. Ayrıyeten Temmuz 2023 başından bu yana birinci kere 1 dolar takviye düzeyinin altına düştü. CoinGecko’nun son datalarına nazaran BONE 0,988558 dolardan süreç görüyor. Blockchain bilgilerini tahlil eden IntoTheBlock, büyük süreçlerin ve sahiplerin şu anda mevcut fiyattan kâr elde ettiğini belirtiyor. Ayrıyeten ağ büyümesi ve balina konsantrasyonunun ise nötr kaldığını öne sürüyor.

Altcoin TRON güç gösteriyor

Tron (TRX), ABD Doları karşısında 0,0780 dolar düzeyini aşarak yükseliş ivmesi sergiliyor. Bitcoin’den daha düzgün performans gösteriyor. Ayrıyeten potansiyel olarak 0,0800 dolar direnç düzeyinin ötesine geçme ihtimali var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi 5

Tron, ABD doları karşısında çok değerli olan 0,0750 dolar düzeyinin üzerinde olumlu adımlar atıyor. Şu anda, fiyat 0,0780 dolar ve 100 kolay hareketli ortalamanın (4 saat) üzerinde sabit kalıyor. Altcoin TRX/USD kurunun 4 saatlik grafiğinde 0,0770 dolar civarında dirençle birlikte büyük bir daralan üçgenin aşılmasıyla kıymetli bir atılım gerçekleşti. Sonuç olarak, parite 0,0785 dolar düzeyini muvaffakiyetle temizledi. Tepe 0,0793 dolar civarında oluştu.

Tron fiyat tahmini

Altcoin TRX’in 0,0880 dolar direncinin üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi halinde değerli bir gelişme olacak. Daha fazla üst istikametli hareket için kapıların açılma ihtimali var. Sonraki ana direnç düzeyi yaklaşık 0,095 dolar düzeyinde yer alıyor. Başka taraftan bunun ötesinde yükseliş momentumu önümüzdeki günlerde değerli 0,10 dolar bölgesini hedefleyecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fırtına Yaklaşıyor! Bu 4 Altcoin İşareti Verdi 6

Altcoin TRX fiyatının 0,080 dolar direncini aşmakta zorlanması durumunda, düzeltici bir düşüş yaşanabilir. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda aşağı tarafta birinci dayanak düzeyleri 0,0780 dolar bölgesi civarında yer alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap