Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi!

Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi!

Paylaş
BTC Piyasası: Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi!

13 Temmuz’un kısmi Ripple zaferinin SEC ile davalı altcoin projeleri üzerinde büyük tesirleri olabilir. Danışmanlık devi Motley Fool analistleri, bu noktada 2 ismin atak yapabileceğini söylüyor.

Analistler Ripple davasını ralliye dönüştürecek 2 altcoin belirledi

Altcoin yatırımcıları Temmuz ortasında 2,5 yıldır süren SEC-Ripple davasının sonucunu öğrendi. 13 Temmuz’da ABD’li bir yargıç, direkt sofistike kurumsal alıcılara satılmadığı sürece XRP’nin menkul değer olmadığına karar verdi.

XRP fiyatı bunu takiben 24 saat içinde %90 kıymet kazandı. Dava ayrıyeten potansiyel SEC aksiyonuyla karşı karşıya olan başka iki kripto para ünitesi için olağanüstü bir haber…

BTC Piyasası: Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi! 1

Solana (SOL) ve Cardano (ADA), Haziran ayının borsa davaları nedeniyle kırımızı listeye giren coin’ler ortasındaydı. Her ikisi de, XRP zaferinin akabinde değerli ölçüde toparlandı. Motley Fool analistleri, bu ivmenin yeni başladığını ve SOL ve ADA fiyatlarının ‘patlamak üzere’ hazırlandığını söylüyor.

Cardano (ADA

İlk olarak, SEC’in Haziran ayı başlarında Binance ve Coinbase’e karşı dava açtığında kayıtsız menkul değer olarak isimlendirdiği Cardano var. Bu olduğunda yatırımcılar paniğe kapıldı. Cardano’nun fiyatı yaklaşık %20 düştü.

XRP mahkeme kararının akabinde Cardano’nun neden çabucak toparlandığını görmek kolay. Mahkeme, XRP’nin menkul değer olmadığına karar verdiyse, Cardano içinde tıpkı karar geçerli olacak.

BTC Piyasası: Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi! 2

Buradaki büyük fotoğraf, Cardano’nun pek çok açıdan Ethereum’dan daha düzgün olmasıdır. Ethereum’un sunabileceği her şeyi Cardano da sunmaktadır. Buna NFT’lerden merkezi olmayan uygulamalara kadar her şey dahil. Cardano için eksik olan modül her vakit akıllı sözleşmelerdi. Fakat 2021 ve 2022’deki yüksek profilli blockchain yükseltmeleri bu sorunu çözdü.

Cardano için ileriye dönük en değerli büyüme katalizörü, büyük ölçüde akıllı mukavelelere dayanan DeFi kesimi. Bir SEC derdi olduğu sürece, Cardano’nun DeFi protokollerinde staking yapmak konusunda yatırımcıların telaşları olacak. Sonuçta, en makus senaryoda, onları daha sonra “kilidini açamayabilirsiniz”. Lakin bunun olma riski değerli ölçüde azaldı ve Cardano için değerli DeFi ölçümleri gelişmeye devam etmelidir.

Solana (SOL)

Solana, Binance ve Coinbase davalarından evvel bile düzenleyici inceleme altındaydı. Bunun nedeni, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Solana’nın birinci yatırımcılarından biri olması. Ayrıyeten, FTX geçen yıl battıktan sonra kaçınılmaz olarak sorulması gereken sorular olmasıydı.

Bu nedenle analistler, düzenleyici bir bakış açısıyla Solana hakkında telaşları sürdürüyor. En berbat senaryoda, SEC, Solana ve onun derin cepli teşebbüs sermayesi yatırımcılarına ek baskı yapar.

BTC Piyasası: Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi! 3

Belki, Solana yatırımcıları artık rahat bir nefes alabilirler. XRP mahkeme kararı, son vakitlerde duraksayan Solana ekosisteminin büyümesinin kilidini açmaya yardımcı oluyor. Analistler, Solana’nın NFT sekötündeki ivmesini tekrar kazanma mahareti konusunda bilhassa iyimserler. Kimi tanınan NFT koleksiyonları, FTX çöküşünün akabinde öteki ağlara geçmeye karar vermişti. Yeni SEC düzenleyici incelemesi sıkıntılara yardımcı olmadı.

Ayrıca Solana, öteki hiçbir üst seviye Blockchain’in sunamayacağı bir şey sunuyor. Bu: bir taşınabilir kripto stratejisi. Bu strateji birinci olarak geçen yaz ortaya çıktı. Yeni donanım eserlerinin piyasaya sürülmesine dayanıyor. Birinci eser sürümü, kripto için optimize Android takviyeli bir telefon olan Saga. Akıllı telefon Saga 1.000 dolarlık bir fiyatla piyasa çıktı. Daha fazla kullanıcıyı Blockchain ve kripto teknolojisine dahil etmenin anahtarı olarak görülmektedir.

Ne kadar büyük bir ralli bekleyebiliriz?

Motley Fool analistlerinden Dominic Basulto, Ripple zaferi ile birlikte potansiyel bir ralli için iki senaryo öngörüyor:

Benim bakış açıma nazaran, dikkate alınması gereken iki temel sonuç var: en berbat durum senaryosu ve en yeterli durum senaryosu. En makûs durumda, XRP mahkemesinin kararı bir serap olarak ortaya çıkıyor, SEC tekrar de Cardano ve Solana’nın peşine düşmeye karar veriyor ve kripto piyasasında tam manasıyla bir katliam var.

BTC Piyasası: Finans Şirketi Bu 2 Altcoin İçin ‘Patlamak Üzereler’ Dedi! 4

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Ripple davasının bozulabileceğine dair söylentiler yaygınlaşıyor. Bunu da göz önünde bulunduran analist, çok bir boğa durumunu şöyle özetliyor:

En düzgün senaryoda, XRP mahkeme kararı gerekli yasal netliği sağlar ve Cardano ile Solana için yeni bir büyüme çağının kilidini açar. Cardano’nun DeFi alanındaki süratli büyümesini sürdürmesine müsaade verilirken Solana, taşınabilir kripto stratejisini hızlandırabilir. Düzenleyici dikkat dağıtıcı ögelerden kurtularak, her iki Blockchain ekosistemi büyüyebilir ve her iki kripto para ünitesi de 2021’in sonlarından itibaren tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine yaklaşmaya başlar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap