FED, Bu Şirketi Altcoin Projesi Nedeniyle Kapattı!

FED, Bu Şirketi Altcoin Projesi Nedeniyle Kapattı!

Paylaş
BTC Piyasası: FED, Bu Şirketi Altcoin Projesi Nedeniyle Kapattı!

Federal Reserv, uygun bildirim yahut onay olmaksızın altcoin stratejisi izlediği savıyla bugün kıymetli bir adım attı. Buna nazaran Farmington State Bank’a karşı kararlı bir halde harekete geçti. Bankanın müracaat onayı sırasında belirlenen şartları ihlal etmesi, düzenleyici müdahaleyle sonuçlandı. Ayrıyeten bu durum bankanın faaliyetlerini durdurma kararına yol açtı. Olay, bankacılık dalında stablecoin’in benimsenmesini çevreleyen karmaşıklıklara ışık tutuyor.

Yetkisiz altcoin stratejisine karşı düzenleyici eylem

17 Ağustos’ta Federal Reserv‘den kıymetli bir açıklama geldi. Gerekli bildirimler yahut onaylar olmadan bir altcoin stratejisi uyguladığı teziyle bir bankaya müdahale var. Buna nazaran Farmington State Bank’a karşı FED harekete geçerek müdahalede bulundu. Düzenleyici kurum, Farmington’un 2020 yılında banka holding şirketi olma başvurusunu, bankaya ve ana hissedarı Jean Chalopin’e uygulanan muhakkak şartlara tabi olarak kabul etmişti. Bu şartlar, bankanın iş planında kıymetli değişiklikler yapılmasını hedefliyordu. Ayrıyeten evvelce onay alınmadan rastgele bir harekette bulunulmasını engellemeyi amaçlıyordu.

BTC Piyasası: FED, Bu Şirketi Altcoin Projesi Nedeniyle Kapattı! 1

Farmington State Bank’ın 2022 yılında, halka açık bir altcoin için BT altyapısı geliştirmek üzere üçüncü bir tarafla anlaşarak bu şartları ihlal ettiği argümanlar ortasında. Bu teşebbüs, bankanın muhakkak stablecoin’lerle bağlı darphane ve yakma fiyatlarının %50’sini alması için bir plan içeriyordu. Üçüncü taraf ve ilgili stablecoin Federal Reserv‘in raporunda açıklanmadı. Bununla birlikte, evvelki duyurular, o vakitler Moonstone Bank olarak bilinen Farmington’ın 2022’de US + stablecoin projesinde Fluent Finance ile işbirliği yaptığını gösteriyordu.

Farmington’ın karşılığı ve kapanış

Düzenleyici sürece cevaben Farmington State Bank faaliyetlerini durdurma kararı aldığını açıkladı. Banka, Federal Reserv tarafından belirlenen şartlara uymadığını kabul etti. Başka taraftan düzenleyici karara istek gösterdiğini tabir etti. Banka tasfiye ve varlıkların tasfiyesine ait planlarını açıkladı. Banka, Bank of Eastern Oregon’un varlıklarını satın almayı ve mevduatlarını üstlenmeyi kabul ettiğini duyurdu. Farmington’un duyurusuna nazaran sürecin 31 Ağustos’ta tamamlanması beklentiler dahilinde. Buna nazaran, Federal Rezerv’in bildiriminde satın alma mutabakatının 12 Mayıs’ta yapıldığı belirtiliyor. Bu durum da altcoin projesi de sona ermiş oluyor.

BTC Piyasası: FED, Bu Şirketi Altcoin Projesi Nedeniyle Kapattı! 2

Altcoin projesi nedeniyle Farmington olayının bir manası var. Klasik finans kurumları kripto para dünyasına girdiğinde ortaya çıkan karmaşıklıkların altını çiziyor. Bu olay, bilhassa yeni finansal teknolojileri mevcut iş modellerine entegre etme sürecine işaret ediyor. Buna nazaran düzenleyici kurallara uymanın ehemmiyetini vurguluyor. Kripto dünyası geliştikçe, bu üzere olaylar, meselesiz bir geçiş ve operasyon sağlamak için düzenleyici makamlarla açık bağlantı ve ahenk gereksinimine dikkat çekiyor.

Kripto ve bankacılık bölümleri için dersler

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Federal Reserv’in Farmington State Bank’a karşı başlattığı aksiyonun sonuçları var. Hem kripto hem de bankacılık bölümleri için bir ders niteliğinde. Dinamik ve süratle gelişen dijital finans ortamında gezinirken uygun onayın ve şartlara uymanın ehemmiyetini vurguluyor.

BTC Piyasası: FED, Bu Şirketi Altcoin Projesi Nedeniyle Kapattı! 3

Diğer taraftan kripto para üniteleri ilgi görmeye devam ediyor. Burada altcoin projeleri yaparken düzenleyici kurumlar ve finans kuruluşları ortasındaki işbirliği son derece değerli. Ayrıyeten dijital finansın geleceğini şekillendirmede çok kıymetli bir rol oynayacak. Hem inovasyonun hem de uyumluluğun el ele gitmesini sağlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap