Everipedia (IQ) Nedir?

Everipedia (IQ) Nedir?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Everipedia (IQ) Nedir?

Everipedia (IQ) nedir? Everipedia (IQ), gerçek dünyadaki bilgileri ve verileri Blockchain’e taşımaya yarayan bir kripto para birimidir. IQ Token, bilgiler üzerine tahmin yapılan bir tokendır ve doğru cevaplayan kullanıcılara karşılığında yeni tokenlar verilmektedir. Merkeziyetsiz finans işlemlerinde de kullanılan kripto paradır. Yatırımcılarına sık sık makaleler sunmaktadır. PrediQT’de de işlem yapmak mümkündür.

Everipedia (IQ) nedir?

Projenin amacı, gerçek dünyada var olan bilgi, deneyim ve verileri kullanıcıya sunmaktır. Böylece, tokenın bulunduğu Everipedia ağında kripto para borsası hakkında bir çok faydalı makaleyi okuma fırsatına sahip olurlar. Yatırımcılara tahminleri üzerinden token kazandırmaya teşvik eder. PrediQr’ye IQ token sahibi kullanıcılar kolayca girebilir.

1 Everipedia (IQ) Token fiyatı an itibari ile 0,11 TL’dir. Döviz kuru ile ise 0.008 dolara denk gelmektedir. Ayrıca, IQ Token fiyatlatı, alım-satım ve arz taleplerine, gelişmelere ve piyasanın volatilitesine göre anlık dalgalı fiyat hareketlenmeleri yaşayabilmektedir.

Avantajlar ve Dezavantajları

Avantajları;

  • Yatırımcılar, Everipedia içinde bulunan makaleler hakkında tahmin yaparak ödül token kazanabilme şansına sahip olmaktadırlar.
  • IQ Token, yatırımcılar, Everipedia tabanında yer alan kripto para ve borsası hakkındaki tüm makalelere tek bir yerden ulaşabilmektedir.

Dezavantajları;

  • IQ Token, her işlem yapan veya görevini tamamlayan kullanıcılara ödüller dağıtmaz. Ancak ödül kazanmak için tek yol Everipedia ağına bilgilendirici ve en çok beğeni alan makaleler ile içerik sahiplerine verilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap