Ethereum’un İstanbul Hard Forku’nun Tarihi Netleşti! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Ethereum’un İstanbul Hard Forku’nun Tarihi Netleşti! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Paylaş
Ethereum’un İstanbul Hard Forku’nun Tarihi Netleşti! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Kriptokoin.com – Lider altcoin Ethereum’un yaklaşan İstanbul hard forku’nun tarihi resmi olarak duyuruldu. Ethereum ağının 7 Aralık 2019 Cumartesi günü 9,069.000 blokta merakla beklenen yükseltilmesinin gerçekleşmesi planlanıyor. Tüm madencilerin ve node işletmecilerinin 1 Aralık’tan önce en son Ethereum Client sürümünü indirmeleri gerekecek.

Ethereum resmi olarak duyurdu: İstanbul  hard forku 7 Aralık’ta!

Ethereum, ağında 7 Aralık’ta İstanbul hard forku’nun gerçekleşeceğini açıkladı. Yükseltme, 7 Aralık Cumartesi günü 9,069.000 numaralı blokta gerçekleşecek. Bu yükseltmede, Ethereum sahiplerinin, borsalar onlardan talep etmediği sürece bir şey yapmasını gerektirmez.

Bu, sekizinci Ethereum ağı yükseltmesidir. Daha önceki ağ güncellemelerine Spurious Dragon ve Bizans adı verildi. Ethereum ağındaki son yükseltme Constantinople’di. Yükseltme sırasında, protokolde yapılan değişiklikler, geth, Parity, Besu ve Nethermind gibi çeşitli Ethereum istemcilerine programlanır. Protokol değişiklikleri belirli bir blok numarasında etkinleştirilir.

İstanbul, topluluk teklifleri açısından en büyük hard fork

Ethereum’a göre, İstanbul topluluk teklifleri açısından en büyük ağ yükseltmesidir. Bu forka dahil edilmesi için 30’dan fazla EIP (Ethereum Improvement Teklifi) önerildi. Bu 6 EIP’den biri bu yükseltmenin bir parçası olarak uygun ve uygulamaya hazır olarak değerlendirildi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap