Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu Altcoin’i Süratle Topluyor!

Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu Altcoin’i Süratle Topluyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu Altcoin’i Süratle Topluyor!

Bu hafta piyasa sürülen yeni bir birlikte çalışabilirlik protokolü, kişiseller kadar balinalarında dikkatini çekiyor. Datalara nazaran balinalar, ETH rezervlerini süratle bu altcoin ile takas ediyor.

Altcoin balinaları yeni Chainlink haberini satın alıyor

Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP), bu haftanın başlarında çıkış yaptı. Tanınan analist Michaël van de Poppe, bu gelişmeyi tarihi bir satın alma fırsatı olarak nitelendirmişti. Analist beklentilerinde haklı çıktı. Chainlink (LINK), ağır balina talebiyle birlikte Perşembe günü çift haneli paha kazandı.

Verilere nazaran, yeni protokolün piyasaya sürülmesinin akabinde balinaların ETH’yi LINK ile takas etmesiyle Chainlink fiyatı yükselişe geçti. LINK şu anda 8 doların üzerinde süreç görüyor. Son fiyat hareketleri, haftalık karını %25’in üzerine çıkartmasına yardımcı oldu. LINK günün en çok kıymet kazanan altcoin’leri ortasında yer aldı.

BTC Piyasası: Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu Altcoin’i Süratle Topluyor! 1

Balinalar ralliye öncülük ediyor

On-chain datalar, birtakım balinaların, bu sabah LINK bakiyelerini 6 milyon dolara yükselttiğini ve artan talebin fiyatları %6’ya kadar yükselttiğini gösteriyor. On-chain araştırmacısı Lookonchain’in raporuna nazaran:

2 balina (muhtemelen birebir kişi) az evvel 7.62 dolardan toplam 788.877 LINK (6 milyon dolar) satın aldı. Balina 3.074 stETH (5.87 milyon dolar) ve 71 ETH (136.000 dolar) ile 788.877 LINK takas etti. Bu satın alma LINK fiyatını %6,5 artırdı.

CCIP, cross-chain uygulamalar ve hizmetler oluşturmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Artık mainnet’te geçmeye başlayan en az 25 ortak tarafından test ediliyordu ve Avalanche, Ethereum, Optimism ve Polygon ağlarındaki erken erişim kullanıcıları için canlı yayınlandı. Perşembe günü CCIP, beş testnet’teki tüm geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Bunlar Arbitrum Goerli, Avalanche Fuji, Ethereum Sepolia, Optimism Goerli ve Polygon Mumbai.

LINK için sırada ne var?

Santiment’in dataları, 0 ila 1 milyon LINK tutan adres istikrarının inanılmaz derecede arttığını gösterdi. Birebir vakitte birikim suratı da yavaşlamıyordu. Birden fazla durumda bu, LINK’in diğer bir artışa yönelebileceğine dair yaygın bir kanıya işaret ediyor.

BTC Piyasası: Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu Altcoin’i Süratle Topluyor! 2

Günlük Faal Adresler (DAA) sapmasına nazaran düzeltilmiş fiyata bakıldığında, fiyat artarken etkin adresler azalıyor. Bu da Chainlink ağının öteki bir yükseliş için hazırlanabileceğinin açık bir göstergesiydi.

BTC Piyasası: Ethereum’dan Çıkan Balinalar, Bu Altcoin’i Süratle Topluyor! 3

Geliştirme faaliyeti ile ilgili olarak, Chainlink baskınlığını sürdürmeye devam ediyor. Bu bir yükseliş sinyali olarak hizmet eder. Birebir vakitte, artış son haberlere de ilişkiliydi. Kısa bir özetle, Chainlink, klâsik finans projelerine erişim sunarken, ağlar ortasında kesintisiz irtibatı teşvik etmek için Cross-Chain Interporeabilty Protokolünü (CCIP) geliştirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız son iştiraklerde nispeten tesirliydi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap