Ethereum’da tehlike: Yasa dışı süreçler tepe yaptı!

Ethereum’da tehlike: Yasa dışı süreçler tepe yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum’da tehlike: Yasa dışı süreçler tepe yaptı!

Curve Finance’te başlayan yasa dışı sorunlar, Ethereum (ETH) ağını sarmış durumda.

Popüler DeFi protokolü Curve Finance’in 73 milyon dolarlık bir atağa uğramasıyla bir arada Ethereum ağı, büyük ölçüde ziyan gördü. Ethereum’un Proof-of-stake blockchain’i, yasa dışı bilgiler tarafından yılın en makûs periyodunu ortaya koyuyor. Chainalysis tarafından yayımlanan datalar, yasa dışı akışların yüzde 2’ye ulaştığını gösteriyor. Bu paha, 2023’ün doruğu olarak kayıtlara geçti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum’da tehlike: Yasa dışı süreçler tepe yaptı! 1

Chainalysis dataları, piyasada tasa yarattı

Güncel olarak yasa dışı akış verisini yüzde 2 olarak belirten tahlil firması Chainalysis, yatırımcılarda endişe havası yarattı. 30 Temmuz ile 5 Ağustos ortasındaki bu bedel, 6 Ağustos’ta olağan düzeylere dönmeden evvel yüzde 1,7 ile yüzde 1,82 ortasında değişiyordu. Ama Curve Finance’in yasa dışı sıkıntıları tetiklemesiyle, ilgili datada yılın doruğu geldi.

Geçtiğimiz hafta hem likidite hem de kripto hırsızlarıyla başı kaygıya giren Curve Finance, süreci düzeltme tarafında çalışma gösterse de, bölümde büyük bir hasar bıraktı. Bu durumdan en çok etkilenen alanları ise DeFi platformları ve Ethereum ağı oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap