Ethereum’da (ETH) İşler Sarpa Sardı

Ethereum’da (ETH) İşler Sarpa Sardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum’da (ETH) İşler Sarpa Sardı

Ethereum (ETH), son günlerde peş peşe gelen olumsuz ağ aktivitelerinin ve Bitcoin düşüşünün tesiriyle bir buçuk ay evvelki noktaya döndü.

Kripto para piyasasının kan kaybettiği bugünlerde, Ethereum tarafında işlerin yolunda gitmediği görülüyor. Pepe ile başlayan memecoin furyası, Ethereum ağ aktivitelerine hayli yarar sağlamıştı. Lakin son devirlerde, Ethereum‘da yaşanan aksilikler fiyat tarafına da yansıdı.

ETH, 29 Mart tarihindeki fiyat noktasının da altına düşerek, 1.750 dolar düzeyine kadar geriledi. Düşüş taraflı ilerleyiş, bilhassa Pepe’nin de akıbetini etkilemeye devam ediyor.

Ethereum’da (ETH) Neler Oluyor?

Dün akşam saatlerinde, Ethereum (ETH) ağının 25 dakika boyunca sekteye uğradığı görüldü. Ethereum mainnet süreçleri, bu mühlet içerisinde tam olarak onaylanamadı. Blockchain datalarına bakıldığında, bu 25 dakika boyunca blok üretiminin devam ettiği fakat onaylama sürecinde ıstıraplar yaşandığı görüldü.

Bu durumun Ethereum üzerindeki olumsuz tesirlerinin farkında olan geliştiriciler, süratlice tepki aldılar. Ethereum geliştiricileri, sıkıntıya neyin sebep olduğunu araştırdıklarını ve tahlil sağlayacaklarını belirttiler.

Ethereum ağında ortaya çıkan Pepe tarafında yaşanan para çıkışları da Ethereum ağını etkiledi. Memecoin‘lerin furya haline geldiği periyotta, Ethereum ağı en faal kullanılan bir blockchain olmuştu. Fakat ağ aktivitesi, son devirde düşüş istikametli hareket ediyor.

Ayrıca, Ethereum ağında MEV botlarının milyonlarca dolar kazanması ve daima süreçlerin içerisinde olması da tartışılan bahisler ortasında yer aldı. Ethereum ağı, yüksek süreç fiyatlarıyla karşı karşıya kaldı ve yatırımcıların uzaklaşmasına yol açtı.

Tüm bu süreçlerin ortasında, Vitalik Buterin‘in ETH’lerini taşıması da dikkat çekti. Lookonchain‘in ortaya çıkardığı datalar, binlerce kullanıcıdan ağır ilgi gördü. Ayrıyeten kripto piyasası, Bitcoin’in yaşadığı güçlü düşüşe eşlik etmeye devam ediyor. Bitcoin’in düşüşünü Ethereum’un da takip ettiği görüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum’da (ETH) İşler Sarpa Sardı 1

Ethereum’un ağ aktiviteleri ve ETH’nin mart ayındaki fiyatlarına hakikat düşüş yaşaması dikkat çekiyor. Tanınan kripto para, dayanak düzeylerine inmeye başladı. ETH’nin düşüş trendini sürdürmesi halinde, önünde 1.705 dolar düzeyinde yer alan bir dayanak bölgesi bulunuyor. Bu takviyenin de kaybedilmesi halinde düşüş 1.660 dolar düzeylerine kadar gerçekleşebilir. Son olarak bu dayanağın kırılması da ETH fiyatını 1.514 dolar düzeyine kadar çekebilir.

ETH’nin yükselişe geçmesi halinde, 1.845 dolar düzeyi güçlü bir direnç olarak öne çıkıyor. Bu noktanın aşılması, ETH fiyatını 1.900 dolara kadar taşıyabilir.

Tüm bu süreçler, piyasanın durumuna ve Bitcoin tarafında yaşanan süreçlere nazaran farklılık gösterebilir. Potansiyel olarak kripto piyasası, bünyesinde birçok riski barındırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap