Ethereum ve Ripple Balinaları Ne Yapıyor? Enteresan Veriler!

Ethereum ve Ripple Balinaları Ne Yapıyor? Enteresan Veriler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum ve Ripple Balinaları Ne Yapıyor? Enteresan Veriler!

On-chain veri kaynaklarına göre Ethereum ve Ripple balinaları indirimli fiyatlardan sermayelerini büyütmeye devam ediyor. Devasa cüzdanlar kriptolarını borsa dışına çekmeye devam ederken, Santiment’e göre soğuk cüzdanlara devam eden kripto para akışı, uzun vadeli fiyat dalgalanmalarına işaret edebilir.

Ethereum balinaları indirimli fiyattan birikimlerini sürdürdü

On-chain analitik platformu Santiment, en büyük 10 Ethereum balinasının 24,31 milyon ETH tutan borsa dışı emsallerine kıyasla sadece 5,83 milyon ETH’ye sahip olduğunu bildiriyor. Santiment, bunun, Ethereum balina sahiplerinin kripto paraları borsalardan uzaklaştırma eğiliminin devam etmesinden kaynaklanabileceğini belirtiyor.

Mevcut fiyat düşüşünün bir sonucu olarak Ocak ayında toplam 302.092 ETH merkezi borsalardan ayrıldı. Öte yandan balinalar, kripto para birimlerini indirimli fiyattan satın almak için düşen piyasa değerlerinden yararlanıyor. Çöküşün ardından, Ethereum fiyatı 2.100 dolara düştü ve balinalara sermayelerini artırmaları için daha fazla hareket alanı sağladı. Sonuç olarak, soğuk cüzdanlara devam eden kripto para akışı, uzun vadeli fiyat dalgalanmalarına işaret edebilir. Bunun nedeni, balina yatırımcılarının sık sık kripto para birimlerini uzun süre tutmak için borsalardan uzağa göndermesidir.

Ethereum balinaları 30 milyon ETH’yi kontrol ediyor

Santiment’e göre, en iyi 20 Ethereum balinası, toplamda 30 milyon ETH açık ve kapalı borsaya sahip. Borsa dışı ilk 10 adres şu anda 24,31 milyon ETH’ye sahipken, ilk 10 borsa adresi yalnızca 5,83 milyon ETH’ye sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum ve Ripple Balinaları Ne Yapıyor? Enteresan Veriler! 1

Ripple ODL koridorları 40 milyon XRP alıyor

Whale Alert, gün içinde yapılmış, her biri 20 milyon token taşıyan iki büyük XRP işlemi tespit etti. Her ikisi de, kripto izleyici tarafından “anonim” olarak etiketlenen aynı adresten yapıldı. Transferler Bitso ve Bitstamp kripto borsaları üzerinden gerçekleşti. Ancak XRP transferleriyle ilgilenen analitik platformu Bithomp, bu adresin ABD merkezli Bittrex kripto borsasına ait olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum ve Ripple Balinaları Ne Yapıyor? Enteresan Veriler! 2

Ripple balinaları milyonluk XRP’leri hareket ettiriyor

Kriptokoin.com  aktardığımız üzere, 2 Şubat’ta, Ripple şirketi 50 milyon XRP’yi anonim bir cüzdana taşıdı. Bithomp verileri, bunun Ripple’ın ODL platformlarına kripto transferleri de dahil olmak üzere XRP’yi şirket dışına göndermek için kullandığı bir adres olan RL18-VN olduğunu söyledi. Bir gün öncesinde, Ripple akıllara durgunluk veren başka bir kripto para işlemi daha gerçekleştirdi. Bu, şirketin 2017’den beri yaptığı düzenli programlı para çekme işlemlerinden biriydi. Her zamanki gibi, Ripple aynı gün sonra 800 milyon tokeni geri kilitledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap