Ethereum ve ADA Yeni Yükseltmeleri Duyurdu: Fiyatlar Yükselir Mi?

Ethereum ve ADA Yeni Yükseltmeleri Duyurdu: Fiyatlar Yükselir Mi?

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum ve ADA Yeni Yükseltmeleri Duyurdu: Fiyatlar Yükselir Mi?

Ethereum ve Cardano geliştiricileri kısa müddet evvel yeni yükselmeleri duyurdu. ADA özelinde yeni Hydra versiyonu, Mithril protokolüyle uyumlu olacak ve fiyat açısından olumlu tesire sahip olabilir. Ethereum grubu ise Devnet-8 ve Holesky testnet’ten güncellemeler sağlıyor.

Ethereum geliştiricileri Holesky güncellemelerinin detaylarını paylaştı

Ethereum çekirdek geliştiricileri yakın vakitte Yürütme Katmanı Toplantısında bir ortaya geldi. Toplantıdan Devnet-8 ve Holesky testnet’ten kimi test güncellemeleri ortaya çıktı. Bununla birlikte, Cancun yükseltmesi için testnet olan Devnet-8 kısa müddet evvel piyasaya sürülmüştü. Ethereum için bir sonraki büyük yükseltme olacak Cancun hakkında bilmeniz gerekenlere Btcpiyasasi.com‘un bu yazısında yer verdik.

Ethereum takımından Parithosh Jayanthi, toplantıda Devnet-8 ve Holesky testnet hakkında paylaşılacak güncellemeler olduğunu bildirdi.

Bir öteki çekirdek geliştirici Tim Beiko, Holesky mainnet için resmi tarihi paylaştı:

Holesky mainnet büyük olasılıkla 15 Eylül 2023 civarında piyasaya sürülecek. Bu yükseltme, staking, altyapı ve protokol geliştirici testnet olarak Goerli’nin yerini alacak. “Devnet-8 ve Holesky güncellemelerinden test güncellemelerini getirmek istiyoruz (Ağda 1,4 milyon validatörü ve 1 milyardan fazla Ether’i test ettik ve birebirini Holesky için de önermek istiyoruz).

Cardano Hydra v0.12.0 artık yayında

Ethereum akabinde Cardano grubu de yeni yükselmeleri uyguluyor. Cardano grubundan Nagel’in özetine nazaran, merakla beklenen yükseltme, Cardano Node v8.1.2 istemcisinin yanı sıra, Input Output Küresel (IOG) tarafından geliştirilen yeni kullanıma sunulan Mithril protokolüyle de uyumlu olacak.

Cardano Hydra v0.12.0 birinci olarak 30 Temmuz’da mainnet olarak yayına girdi. Temelde, Cardano’daki node operatörlerinin senkronizasyonunda yer alan süreçlerde ihtilal yaratmak ve bunları daha geliştirici dostu hale getirmek için tasarlanmıştır.

Resmi duyuruda Hydra v0.12.0 ile birlikte nelerin değişeceği hakkında şunlar yer alıyor:

Bu yeni sürüm tıpkı vakitte Cardano Hydra’ya Uygulama Programlama Arayüzleri (API’ler) ile ilgili ek fonksiyonlar getiriyor. Katman-2 ölçeklendirme tahlili, yeni API uç noktalarını çalıştırmaya başlayacak ve bu da onu Web3.0 geliştiricileri ve araştırmacıları için çok daha erişilebilir hale getirecek.

(Bu özelliklere ek olarak, Hydra yükseltmesi, Hydra’nın on-chain performansını ve güvenliğini artırmak için birtakım kod optimizasyonlarıyla birlikte geldi. Daha fazla detay, 24-26 Ağustos tarihleri ​​​​arasında Denver, Colorado’da yapılacak olan Rare Evo 2023’te ortaya çıkacak.)

Yükselmelerin Ethereum ve ADA fiyatlarına etkisi

Kripto piyasası 18 Ağustos’tan bu yana düşüş gösteriyor. ABD finans piyasalarındaki satışların yanı sıra SpaceX’in Bitcoin satması düşüşte tesirli oldu. Ethereum ise ETF etrafındaki gelişmeleri fiyatlandırmaya hazırlanıyor. Bu nedenle, ETH fiyatı, potansiyel bir Ethereum tabanlı vadeli süreç ETF onayı haberi eşliğinde boğaları tekrar hareketlendirebilir. Daha evvel, SEC’in Ethereum ETF’lerine onay verebileceği tarafında spekülasyonlar vardı.

BTC Piyasası: Ethereum ve ADA Yeni Yükseltmeleri Duyurdu: Fiyatlar Yükselir Mi? 1

Diğer yandan, ADA fiyatı yeni Hydra v0.12.0 yükselmesinin tesirini gözlüyor. Bu ortada, Cardano takımı kısa mühlet evvel Aiken isimli bir araç setini piyasa sürdü. ADA fiyatı bu gelişmenin akabinde %6 civarında paha kazandı. Şu anda yatay hareketlerini sürdürdüğü 0.2703 dolar bölgesine süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap