Ethereum Vakfı, Yüklüce Ether Sattı! Fiyat Ne Olacak?

Ethereum Vakfı, Yüklüce Ether Sattı! Fiyat Ne Olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum Vakfı, Yüklüce Ether Sattı! Fiyat Ne Olacak?

Ethereum Vakfı kısa mühlet evvel gerçekleştirdiği 30 milyon dolarlık ETH transferiyle gündemde. ETH fiyatı dün birinci transferde %5 paha kaybetmişti. Pekala bu sefer daha sert düşebilir mi?

Ethereum Vakfı az evvel 30 milyon dolarlık ETH sattı

Ethereum Vakfı, 6 Mayıs’ta yaklaşık 30 milyon dolar pahasında ETH transfer etti. Etherscan’e nazaran Vakıf, Kraken’e 15.000 ETH, kurucu Vitalik Buterin ise 200 ETH gönderdi. Merkezi borsaya gönderilen yüklü ölçüde ETH, potansiyel bir satış olayı hakkında gerginliğe neden oluyor. Btcpiyasasi.com olarak dün ETH fiyatından piyasadan bağımsız düşüşe geçtiğini aktarmıştık.

Fiyat açısından ETH, dün akşam %5 düşüş gösterdiği 1,900 dolar bölgesini kaybetti. Dayanak olarak 50 günlük EMA’yı 1.850 dolar yakınında test ettikten sonra 7 Mayıs’ta yavaşça toparlanarak 1.920 dolara geri döndü.

BTC Piyasası: Ethereum Vakfı, Yüklüce Ether Sattı! Fiyat Ne Olacak? 1

Ayrıca, üstteki grafikte daralan Bollinger Bant Genişliğine nazaran Kraken’de kelam konusu devirde fiyat hareketleri yavaşladı. Bu da yatırımcıların Ethereum Vakfı’nın transferi sırasındaki sakinliğini daha da belirginleştiriyor.

Özellikle, 50 günlük EMA, Ether’in 2023’te şimdiye kadarki aşağı taraflı teşebbüslerini sınırladı. Fiyatın kısa bir mühlet kırmızı dalganın altına düştüğü Mart ayı başındaki satışları engelledi. Bu ortada, takviye olarak test edilmesi, ETH fiyatının 2.000 doların üzerine çıkmasına neden oldu. Bu dayanağın bir sonucu olarak, ETH boğaları fiyatı tekrar 2.000 doların üzerine çıkarmayı hedefleyecekler.

Ethereum döviz rezervleri ve Kraken rezervleri karşılaştırması

Yükselen bir döviz istikrarı, potansiyel satış baskısının arttığını gösterir ve bunun karşıtı de geçerlidir. Ethereum örneğinde, Ethereum Vakfı’nın Kraken’e 30 milyon dolar transfer etmesine karşın bakiye tüm borsalarda daha düşük kaldı. Örneğin, Kraken’in Ether bakiyesi, 6 Mayıs’ta bir gün evvelki 1,83 milyondan 1,84 milyon ETH’ye yükseldi.

BTC Piyasası: Ethereum Vakfı, Yüklüce Ether Sattı! Fiyat Ne Olacak? 2

Bununla birlikte, tüm borsalardaki istikrar, gün içindeki 18.22 milyon ETH’den 18.15 milyon ETH’ye düştü. Bu da Vakıf’ndan gelebilecek rastgele bir potansiyel satış baskısının kolay kolay emilebileceğini gösteriyor.

Satışlar her vakit piyasa tepesinde gerçekleşmedi

Ethereum Foundation’ın son büyük transferi Kasım 2021’de fiyatın 4.850 doları aştığı ve sonrasında %80 düştüğü 20.000 ETH idi. Emsal halde vakıf, Mayıs 2021’de piyasa tepesi olan yaklaşık 3.500 dolardan 35.053 ETH sattı.

Pek çok analist, fiyatın önümüzdeki seanslarda düşebileceğini savunuyor. Bu fraktalları 2.000 dolar civarında diğer bir mümkün piyasa tepesi oluşumunun bir işareti olarak kıymetlendiriyor.

Ancak daha geniş datalar aksini gösteriyor. Örneğin, Ethereum Vakfı’nın büyük ETH satışları, daha düşük faiz oranlı bir makro ortamda riskli varlıklara yönelik artan talebin artmasıyla 2020-2021 boğa döngüsü sırasında da gerçekleşti.

BTC Piyasası: Ethereum Vakfı, Yüklüce Ether Sattı! Fiyat Ne Olacak? 3

Başka bir deyişle, Ethereum Vakfı’nın satışlarının Ethereum’un fiyat eğilimi üzerinde rastgele bir tesiri olduğuna dair çok az delil var. Bunun yerine, kripto para piyasası şu anda ABD bankacılık krizinden ve bunun Fed’in yürüyüşünü durdurmaya ve faiz oranlarını düşürmeye zorlayıp zorlamayacağına dair ipuçları alıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap