Ethereum Satıp Bu Altcoin’i Alan Balinadan Rekor Ziyan

Ethereum Satıp Bu Altcoin’i Alan Balinadan Rekor Ziyan

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum Satıp Bu Altcoin’i Alan Balinadan Rekor Ziyan

Kripto para dünyasında dikkat çeken bir süreç var. Bir Ethereum balinası değerli ölçüde ziyan etmiş durumda. Ayrıntılara bakalım.

Ethereum balinasından ziyanına satış

Ethereum balinası 3 Eylül’de o vakit yaklaşık 3,27 milyon dolara denk gelen 2.000 ETH’lik değerli bir ölçü harcadı. Bu sayısı ARB almak için kullandı. Bu satın alma çılgınlığı esnasında kıymetli ölçüde token biriktirmiş oldu. Bu satın alma için ortalama satın alma fiyatı ARB token başına 0,9 dolardı. Balinanın aldığı token adedi 3,64 milyon ARB idi. Bu atılım, ARB’nin potansiyeline güçlü bir inanç ve kıymetli ölçüde sermaye yatırımı yapma isteğine işaret ediyor üzere görünüyordu.

Diğer taraftan kripto topluluğunun dikkatini çeken yakın tarihli bir atak kelam konusu oldu. Buna nazaran Ethereum balinası Binance’e yaklaşık 2,87 milyon dolar bedelinde 3,64 milyon $ARB token yatırdı. Lakin, bu süreci başkalarından ayıran şey, yatırımcı için yaklaşık 300.000 dolarlık bir kayıpla sonuçlanmış olması. Bu ilgi cazip gelişme yalnızca dört saat evvel gerçekleşti. Ayrıyeten bu balinanın kripto para dünyasındaki motivasyonları ve beklentileri hakkında sorular ortaya çıkarıyor.

Maliyetli bir evvelki işlem

Ancak, bu balina yatırımcısının ARB tokenleriyle birinci etkileşimi değil. 13 Ağustos’ta, bu defa 1,27 milyon ARB token elde etmek için yaklaşık 1,47 milyon dolar pahasında 800 Ethereum harcayarak kıymetli bir satın alma daha yaptı. Ne yazık ki, 16 Ağustos’ta Binance’teki varlıklarını satmayı seçtiklerinde kararları maliyetli bir hal aldı. Buna nazaran o gün yaşanan fiyat düşüşü sonrasında balina yaklaşık olarak 36.000 dolar ziyan etmişti.

BTC Piyasası: Ethereum Satıp Bu Altcoin’i Alan Balinadan Rekor Ziyan 1

Bu Ethereum balinasının aksiyonları, yatırım stratejileri hakkında ilgi cazibeli sorular ortaya çıkarıyor. ARB tokenlerini içeren evvelki bir süreçte değerli bir kayıpla karşı karşıya kalmalarına karşın, bir defa daha kıymetli ölçüde biriktirmeyi tercih ettiler. Bu kararın gerisindeki motivasyon, klasik yatırım bilgeliğiyle çeliştiği için bir gizem olarak kalıyor.

Balinanın stratejisi sonuç verecek mi?

Kripto piyasası dalgalanma ve belirsizlik sergilemeye devam ediyor. Öbür taraftan bu balina yatırımcısının son atağının bahtı belirsizliğini koruyor. Milyonlarca dolar bedelinde ARB token satın alma kararlarının nasıl sonuçlandığını hepimiz görüyoruz.

BTC Piyasası: Ethereum Satıp Bu Altcoin’i Alan Balinadan Rekor Ziyan 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Ethereum balinasının ARB’den ettiği ziyan dikkat çekiyor. Öteki taraftan kripto para dünyasını yakından takip edenler bu yatırımcının aksiyonlarını yakından takip ediyor olacaklar. Ayrıyeten balinanın stratejilerini ve potansiyel sonuçlarını deşifre etmeye istekli olacaklar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap