Ethereum, MKR Satan Balinalar Bu 2 Altcoine Koşuyor!

Ethereum, MKR Satan Balinalar Bu 2 Altcoine Koşuyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum, MKR Satan Balinalar Bu 2 Altcoine Koşuyor!

Kripto para piyasası farklı taraftaki güçlerin tesiri altında taraf bulmakta zorlanıyor. Bu belgisiz ortamda kripto balinalar, Ethereum üzere birtakım altcoin’lerden uzaklaşıyor. Bununla birlikte, balinaların radarına giren projeler de var.

Balinalar Ethereum ve MRK’yi elden çıkarıyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası dar alanda sıkışıp kalmış durumda. Baskılayan ve dengeleyen ögelerin tesiriyle piyasa haret etmekte zorluk yaşıyor. Bu ortamda kripto balinaları, son fiyat artışlarından da faydalanarak kimi altcoin’lerden çıkış yapıyor. Risk sermayesi şirketi olan a16z, Maker (MKR) tokenlerini elden çıkarmaya devam ediyor. Kripto analitik platformu Lookonchain, balinanın son hareketini paylaştı:

a16z’nin 8 dakika evvel yeni bir adrese 6.750 MKR (8,25 milyon dolar) transfer ettiğini unutmayın. a16z muhtemelen tekrar MKR satacak. a16z’nin MKR’yi borsalara ne vakit aktardığını görmek için bu adresi takip edin.

Bu ortada, önder altcoin Ethereum da bir balinanın sepetinden çıkanlar ortasındaydı. Lookonchain, bir balinanın meme coin’i Pepe (PEPE) almak için Ethereum sattığını paylaştı. Bu doğrultuda analitik platformu, süreç hareketlerini şu halde açıkladı:

Bir SmartMoney Binance’e 500 ETH (937 bin dolar) yatırdı. Bir saat evvel 677B PEPE (941 bin dolar çekti. Alış fiyatı 0,000001385 dolar oldu. 1 Mayıs’ta 134B PEPE satın almak için 100 ETH (187 bin dolar) harcadı ve Binance PEPE’yi listelediğini duyurmadan 12 saat evvel OKX’ten 122B PEPE (130 bin dolar çekti.

LINK balinaları fiyat rallisini tetikledi

Bu ortada balinalar 77 milyon dolar bedelinde LINK topladı. Chainlink balinaları geçtiğimiz ay boyunca yaklaşık 11 milyon bedelinde LINK biriktirdi. Bu tokenlerin toplam bedeli 77 milyon dolar. Balina birikimi tipik olarak yükseliş olarak kabul edilir. Lakin Chainlink’in durumunda son 30 gün içinde LINK’te bir ralli katalize edemedi.

BTC Piyasası: Ethereum, MKR Satan Balinalar Bu 2 Altcoine Koşuyor! 1Balinaların LINK birikimi

Santiment’in on-chain bilgilerine nazaran, Chainlink 26 Temmuz 2023’te büyük süreç hacimleri sayesinde “altcoin paketinin önüne geçti”. Bir evvelki günkü 211 milyon dolarlık süreç hacmiyle karşılaştırıldığında, LINK 26 Temmuz’da 344 milyon dolarlık hacimle %100’den fazla bir sıçrama yaşadı. LINK fiyatı, ağır balina birikimi ile artıyor. Altcoin, 2023’te şimdiye kadar 1 milyon doların üzerinde kıymetle en yüksek süreç ölçüsünü kaydetti. Ayrıyeten, 100.000 ila 10 milyon LINK coin tutan kripto adresleri, coinleri süratli bir biçimde biriktirmeye devam ediyor. Bu ortada, tahlillere nazaran, LINK’in 7,7 dolar düzeyindeki son direnç ihlali, 9 dolar düzeyindeki yeni direnç düzeyini ön plana çıkarıyor.

PEPE balinaları token biriktiriyor

PEPE’deki son yükseliş, Dogecoin’in de son vakitlerde yükseliş rüzgarlarının tadını çıkarmasıyla geldi. Son ralli, balinaların birtakım satın alma faaliyetlerine katılmasıyla gerçekleşti. Lookonchain’e nazaran, iki balina geçtiğimiz gün Ethereum kullanarak meme coin’in büyük bir kısmını satın aldı. Bu devasa yatırımcılardan birincisi 600 ETH (1,12 milyon dolar) kullanarak toplamda yaklaşık 874 milyar PEPE satın aldı. Bu sahibin süreçleri yaptığı sırada meme coin 0,000001286 dolar civarında seyrediyordu. Yani yatırımcı şimdiye kadar %9’dan fazla kâr elde etmiş durumda.

BTC Piyasası: Ethereum, MKR Satan Balinalar Bu 2 Altcoine Koşuyor! 2Aynı yatırımcı geçtiğimiz gün birtakım büyük alımlar yaptı. Kaynak: Lookonchain

Bu balina (“yougetnothing.eth” olarak geçiyor) son üç ay boyunca epeyce istekli bir altcoin traderı oldu.

Bugün büyük bir PEPE alımı gerçekleştiren öteki balina ise partiye biraz geç kaldı. Çünkü meme coin’in fiyatı 0,000001366 dolar civarında süreç görürken 500 ETH (938.000 dolar) ile 658 milyar PEPE satın aldı.

BTC Piyasası: Ethereum, MKR Satan Balinalar Bu 2 Altcoine Koşuyor! 3Bu balina bir evvelki balinadan yaklaşık altı saat sonra alım yaptı. Kaynak: Lookonchain

Tabii ki bu sahibi de kârda. Lakin karları şu anda yalnızca %3 civarında. Münasebetiyle, öteki balinanın elde etmeyi başaracağından çok daha az olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap