Ethereum geliştiricisinden ChatGPT ile memecoin hamlesi!

Ethereum geliştiricisinden ChatGPT ile memecoin hamlesi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum geliştiricisinden ChatGPT ile memecoin hamlesi!

Bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT‘yi kullanarak memecoin AstroPepeX’i programlamaya başladı.

Bir Ethereum geliştiricisi, ChatGPT’nin Uniswap’te en çok süreç gören token’lardan elde edilen bilgilerden yola çıkarak, kendi ERC-20 token’ı AstroPepeX’i başlatmasını sağlamayı başardı. X kullanıcısı CroissantETH, OpenAI’nin API’sini kullanarak ChatGPT’yi özel bir uygulamaya nasıl entegre ettiklerinin detaylarını açıkladı. Tahmini piyasa kıymeti 3,5 milyon dolar olan kendi ERC-20 tokenını tasarlayıp yayınlamasını söylediler.

Geliştiricinin bu atağı, büyük bir ilgi topladı

Etherscan’den elde edilen veriler ışığında, 20 Eylül’de token’ın piyasaya sürülmesinden bu yana 17.700’den fazla süreç gerçekleştiren 2.300’den fazla APX sahibinin olduğu tabir edildi. Geliştirici, ChatGPT’nin Uniswap’te süreç gören birinci 10.000 tokene ait dataları besledikten sonra Ethereum ağında akıllı kontratlar dağıtabilmesini sağlamayı başardı. Mevzu hakkında açıklamalarda bulunan Ethereum geliştiricisi şunları söyledi:

“Aslında ChatGPT’den Open Zeppelin standartlarını kullanarak bir ERC-20 token’ı oluşturmasını istiyor. Token ismi ve başka parametreler, kodun yapısında GPT tarafından verilen bedeller tarafından aktarılacak biçimde tasarlanmıştır.”

CroissantETH ayrıyeten ChatGPT’nin ERC-20 token’ı için potansiyel isimlere yönelik birinci teşebbüslerinin ülkü olmadığını da açıkladı. Geliştiricinin tahlili, LLM’ye daha doğal bir çıktı sağlamak için en çok süreç gören Uniswap token’larından gelen bilgileri entegre etmekti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap