Ethereum Gas Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor!

Ethereum Gas Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Gas Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor!

Bitcoin ve altcoin piyasasındaki cansız seyir blockchain ağları üzerindeki faaliyetlere de yansıyor. Bir vakitler astoronomik süreç fiyatları nedeniyle yatırımcıların şikayet ettiği Ethereum ağı günümüzde epeyce ucuz.

Blockchain takip platformu Coin Metrics, ETH ağındaki süreç fiyatlarının yaz aylarında düşüş eğilimi gösterdiğini ortaya koydu. Talep-arz çerçevesinde belirlenen gas fiyatlarının son 7 gün ortalaması 3.51 dolar oldu. Ortalama ETH fiyatları Mayıs ayında 21 doları aşmıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Gas Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor! 1

Ethereum ağında transfer fiyatlarının düşüşü merkeziyetsiz borsaları (DEX) kullanan yatırımcıları da mutlu ediyor. Uniswap üzere tanınan borsalarda süreç fiyatları 4 dolar civarına geriledi.

Düşük Fiyatlar Ethereum Ağını Nasıl Etkiliyor?

Hareketsiz piyasa sonucunda düşük kalan ağ fiyatları, Ethereum üzerinde enflasyonist bir baskı oluşturuyor. Ethereum arz takipçisi Ultrasound.money’in datalarına nazaran ETH arzı geçtiğimiz hafta bir ölçü arttı. Bu durum Merge güncellemesinden bu yana devam eden deflasyon sürecine kıymetli oranda tesir etmedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Gas Fiyatları Düşmeye Devam Ediyor! 2

İnternet sitesine nazaran Merge güncellemesinin birinci yılı dolarken piyasada 983 bin adet ETH yakıldı. Bu ölçü, toplam arzın %0,25’ini temsil ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap