Ethereum (ETH) Ağ Aktivitesi Düşmeye Devam Ediyor!

Ethereum (ETH) Ağ Aktivitesi Düşmeye Devam Ediyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum (ETH) Ağ Aktivitesi Düşmeye Devam Ediyor!

Durgun kripto para piyasası ve değişen kurallar Ethereum (ETH) ağ aktivitesine tesir ediyor. ETH ağındaki hareketliliğin değerli ölçüde azalması, toplam fiyatların rekor düşük düzeylere düşmesine neden oldu. Piyasadaki sakinlik on-chain datalar üzere ticarete de yansıyor.

On-chain takipçisi IntoTheBlock, toplumsal medya hesabı üzerinden değerli bir istatistik paylaştı. Kripto istatistikçisinin bilgilerine nazaran, Ethereum üzerindeki süreçler için kullanıcıların ödediği günlük fiyat, 27 Ağustos’ta 1.719 ETH’ye (yaklaşık 2,8 milyon dolar) gerileyerek altı ayın en düşük düzeyine geriledi.

https://twitter.com/intotheblock/status/1696080813324923109

Bu sayı, Mayıs ayının başında kaydedilen yıllık yüksek düzey olan 84.000 ETH’ye kıyasla %97’lik bir düşüşü söz ediyor. Süreç başına ödenen fiyat ise o günden bu yana %70’e yakın ucuzladı. Ağ fiyatlarındaki zayıflama, doğrulayıcıların elde ettiği gelirin de azalmasına neden oluyor. Bilgilere nazaran Ethereum ağ geliri son 30 günde %22 oranında geriledi.

Uzmanlar, katman-1 ağ fiyatlarındaki düşüşü son aylarda öne çıkan katman-2 projelere bağlıyor. ETH ağının ölçeklenme ve yüksek gas fiyatı meselelerine tahlil olan altcoin projeleri yatırımclar tarafından ilgi gördü.

Bu nedenle Ethereum ağındaki günlük süreç hacmi Mart ayındaki yıllık doruğu 13,42 milyar dolardan %78 düştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap