Ethereum, düşen trendi kırmayı deniyor

Ethereum, düşen trendi kırmayı deniyor

Paylaş
BTC Piyasası: Ethereum, düşen trendi kırmayı deniyor

1940 dolardan beri düşen trend yapısında olan Ethereum’da (ETH) volatil saatler yaşanıyor.

Yaklaşık olarak üç haftadır düşen trendin içinde süreç gören ETH, bulunduğu fiyat prestijiyle bu yapıyı kırmayı deniyor. 1940 dolara temas etmesinden sonra düşüşe geçen altcoin’lerin başkanı, yeni olarak 1842 dolar civarında seyrediyor. ETH, gün içersinde trendi zorlayarak bir ölçü aşmayı başarsa da, satış istikametli süreçlerin artması sonucu tekrar teknik yapının altına geldi. Düşen trend kırılımıyla birlikte ETH’de hangi düzeyler hedeflenebilir?

Ethereum (ETH) teknik analizi

16 Temmuz’da 1940 dolara temas ederek, bu düzeyden geri çekilmeye başlayan ETH, şimdilerde 1840 dolar civarında fiyatlıyor. Teknik yapının uzun müddettir devam ettiğini düşünürsek, hacimli bir kırılım ile birlikte ETH sırasıyla 1915 – 1967 ve 2020 dolara yanlışsız seyahate çıkabilir. Bu süreçte kripto sanayisiyle ilgili haber akışı da belirleyici olabilir.

BTC’deki kararsızlığın devam etmesi yahut bölüm bazlı FUD haberler, ETH’deki satışları derileştirebilir. Bu taz bi durumda dayanak niteliği taşıyabilecek düzeyler sırasıyla 1777 – 1716 ve 1639 dolardır. 1639 doların kaybı, kısa-orta vadedeki ETH fiyat yapısının istikrarını bozabilir.

BTC Piyasası: Ethereum, düşen trendi kırmayı deniyor 1

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap