Ethereum Balinaları Dump’a Hazırlanıyor! Bir Balina Daha Uyandı!

Ethereum Balinaları Dump’a Hazırlanıyor! Bir Balina Daha Uyandı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Balinaları Dump’a Hazırlanıyor! Bir Balina Daha Uyandı!

Ethereum fiyatı, geçen haftaki ani çöküşten bu yana ağır uğraş veriyor. Birinci darbe, kurucu Vitalik Buterin’in Coinbase’e gönderdiği 1 milyon dolar kıymetinde 600 ETH ile geldi. Geçtiğimiz saatlerde faal hale gelen erken bir Ethereum balinası da misal bir adım atıyor…

8 yıldır uyuyan Ethereum balinası tekrar etkin hale geldi

Whale Alert’in yeni bir raporuna nazaran, bugün erken bir Ethereum balinası 8 yıl ortadan sonra uyandı. Balina şu anda 317.724 dolar pahasında 191 ETH tutuyor. Dev yatırımcı, bu ETH’leri Ethereum ICO öncesinde madencilik yaparak elde etti. Bugün tekrar etkin hale gelmesi, potansiyel bir satış nedeniyle telaşları büyütüyor.

Vitalik Buterin, Coinbase’e ETH yığdı

Ethereum hakkında değişik bir başka gelişme, kurucu Vitalik Buterin’in Coinbase cüzdanına aktardığı milyonluk ETH idi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, 21 Ağustos’ta Coinbase’e 1 milyon dolar pahasında 600 ETH aktardı. 20 Ağustos’ta Buterin 251.000 RAI’yi geri ödedi ve 1.6 milyon ETH çekti.

Kripto piyasası yine büyük bir yavaşlamaya şahit olduğu için Vitalik’in transferleri telaş vericiydi. Bitcoin ve ETH fiyatları geçen hafta %10’dan fazla düştü.

Düşüş ortamında gerçekleşen Ethereum transferleri ne manaya geliyor?

Vitalik Buterin yahut Ethereum Vakfı tarafından transferini çoklukla ETH’nin fiyatında bir düşüş izler. Son transferin gerisindeki nedeni şimdi bilmesek de, Buterin’in diğer bir büyük satış taahhüdü verme mümkünlüğü var. Lakin tek seferlik satış için transfer yapma ihtimali de var. Toplumsal medya spekülasyonlarla dolu.

Analistler ve piyasa uzmanları artık, Ethereum’un kıymeti 1.550-1.600 dolarlık temel dayanak düzeyinin altına düşerse dramatik bir halde düşeceğini iddia ediyor. Kripto sanayisinin toplam piyasa bedeli, son yedi gün içinde %10’dan fazla düştü. YAzım sırasında, toplam kripto piyasası pahası 1,05 trilyon dolardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Balinaları Dump’a Hazırlanıyor! Bir Balina Daha Uyandı! 1

Coinbase kelam konusu olduğunda, ABD’de SEC’in elinde düzenleyici incelemeyle karşı karşıyaydı. Haziran ayının başlarında düzenleyici kurum, kayıtsız bir komisyoncu-satıcı olarak hareket ederek menkul değerler yasasını ihlal ettiği teziyle borsaya dava açtı. Bu ortada, COIN’in Nasdaq üzerindeki bedeli geçen hafta yaklaşık %9 düştü. Şu anda 73,9 dolardan süreç görüyor.

ETH fiyatı gayrete devam ediyor

Buterin’in süreci, geçen Perşembe günkü kripto piyasası ani çöküşünün çabucak akabinde geldi. Geçen hafta, Ethereum fiyatı Haziran ayından bu yana birinci kere 1700 doların altına düştü. Bununla birlikte, Glassnode’dan alınan bilgiler, Ethereum yatırımcılarının rezervlerini merkezi borsalardan süratle gönderirken koruduklarını gösteriyor. Data toplayıcıya nazaran, borsalarda tutulan ETH ölçüsü 14.88 milyon, bu 2018’den beri kaydedilmemiş bir düzey.

Ulaş Utku Bozdoğan: Ethereum Balinaları Dump’a Hazırlanıyor! Bir Balina Daha Uyandı! 2

Döviz çıkışları ekseriyetle coin’in uzun vadeli faydası için tutulduğuna dair bir yükseliş işareti önerir. Buradan yola çıkarak, ETH sahiplerinin son zamanlardaki düşük fiyat performansından daha az telaş duyduğu manasına geliyor. Bu ortada, Ethereum grubu yeni bir duyuruda sıradaki yükselmeler hakkında detayları paylaştı. Detaylara Btcpiyasasi.com‘ın bu yazısında yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap