En Büyük 7. Balina, Bu Altcoin’den Aldı: İşte Sepetteki Coinler!

En Büyük 7. Balina, Bu Altcoin’den Aldı: İşte Sepetteki Coinler!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük 7. Balina, Bu Altcoin’den Aldı: İşte Sepetteki Coinler!

WhaleStats kripto izleme hizmeti, altcoin projesi Terra’nın (LUNA), SHIB ve FTT ile birlikte en iyi 5.000 balina arasında popüler hale geldiğini duyurdu. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Altcoin projesi Terra, en çok satın alınan 10 varlık arasında

WhaleStats tarafından paylaşılan bir rapora göre, en büyük 5.000 Ethereum balinası son yirmi dört saat içinde aktif olarak Terra (LUNA) satın alıyor. Yedinci en büyük dijital para birimi, en sık satın alınan token’lerin ilk on listesine girdi. Balina izleyicinin web sitesi, Yearn.Finance (YFI) ve birkaç popüler ABD doları destekli stablecoin  (TUSD, USDT, USDC ve BUSD) ile birlikte 6 numaralı noktayı gösteriyor.

Bununla birlikte, LUNA, SHIB, FTX Token (FTT), USDT, vb.’nin aksine, tutulan ilk on kripto listesinde yer almıyor. En büyük ETH balinaları, 1.442.428.050 dolar değerinde SHIB (portföylerinin %16,1’i) ve FTT’de 1.470.747.535 dolar (kripto varlıklarının %16,65’ini) elinde tutuyor.

https://twitter.com/WhaleStats/status/1500855710040481793

En büyük 7. balina 80.000 LUNA satın aldı

WhaleStats ayrıca, bu veri platformu tarafından 7. sırada yer alan isimsiz bir ETH balinası hakkında bilgi verdi ve şaşırtıcı bir şekilde 6.608.800 dolar değerinde LUNA (80.000 token) satın aldığını belirtti. Ancak, bu balinanın cüzdanının web sayfası, yazı yazılırken herhangi bir LUNA varlığı göstermiyor. Bu balina esas olarak FTX Token, Ethereum, RON, USDT ve USDC taşıyor. FTT, şu ana kadar ABD doları pozisyonuna göre en büyük kripto para. Bu cüzdan tarafından tutulan FTT zulası, portföyün % 41,94’ünü oluşturuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: En Büyük 7. Balina, Bu Altcoin’den Aldı: İşte Sepetteki Coinler! 1

FTX, Terra UST’yi desteklemeye başladı

Kriptokoin.com tarafından daha önce bildirildiği üzere, ABD merkezli FTX kripto trade devi, 6 Mart’ta Terra’nın algoritmik stablecoin’i UST için destek ekledi. Şu anda, UST, piyasa değerine göre en büyük merkezi olmayan stablecoin. Mart ayının başlarında Terra, UST arzını itibari eşdeğeri olarak 450 milyon dolarlık bir artış kararı aldı.

Şimdiye kadar, altcoin fiyatı 82,72 dolar seviyesine yükseldi. Bugün ise, kripto para 80 dolarlık fiyat işaretini tutmak için mücadele etti. Terra kullanıcıları, geçtiğimiz ay Terra tabanlı merkezi olmayan uygulamalarda kilitlenen LUNA miktarını artırdıkları için son zamanlarda oldukça aktif oldular. TVL miktarı (toplam kilitli değer) 22 milyar doları içeriyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap