Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı: DOGE Zıpladı!

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı: DOGE Zıpladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı: DOGE Zıpladı!

En büyük meme coin’i Dogecoin (DOGE)’in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın attığı bir tweet sonrası hafif bir şekilde yükseldi. Musk, tweet’inde, ünlü bilim kurgu filmi Interstellar’dan bir meme kullandı. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Elon Musk’ın kripto para tweet’i Dogecoin fiyatını etkiledi

Tesla CEO’su Elon Musk, devrimsel çalışmalarının yanı sıra kripto para alanında en büyük meme coin’i olan DOGE’a yönelik ilgisiyle de tanınıyor. Musk, sık sık bu altcoin hakkında tweet atıyor. Bu paylaşımlardan biri, bu sabah atıldı. Musk’ın attığı meme, Christopher Nolan’ın bilim kurgu filmi Interstellar’da tasvir edilen “zaman genişlemesi” örneğini ifade ediyor. Filmde inilen gezegende geçen bir saatin dünyada yedi yıla eşit olduğu belirtilen bölüm, birkaç yıl sonra Facebook ve Reddit’te bir meme haline gelmişti.

Filmin konusunun merkezindeki bu zaman genişlemesi kavramı, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatilitesi nedeniyle kripto para topluluğu içinde de bir espri haline geldi. Örneğin, 2021’in başlarında DOGE, yalnızca 90 günlük bir süreçte yüzde 20.000’e yakın bir yükseliş yaşadı ve bazı insanları milyoner yaptı. Şimdi ise, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yüzde 75 altında işlem görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı: DOGE Zıpladı! 1

DOGE, Musk’ın tweet’inin ardından 0.159 dolardan 0.166 dolara kadar yükseldi. 21.9 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda on birinci sırada yer alan meme coin, yazım sırasında 0.165 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap