Elon Musk’tan Kripto Yanlısı Siyasetçiye Destek!

Elon Musk’tan Kripto Yanlısı Siyasetçiye Destek!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk’tan Kripto Yanlısı Siyasetçiye Destek!

X’in (eski ismiyle Twitter) tesirli lideri ve baş teknoloji sorumlusu Elon Musk, şaşırtan bir halde, Amerika Birleşik Devletleri’nin Cumhuriyetçi lider aday adaylarından Vivek Ramaswamy’yi açıkça destekledi. Ramaswamy’nin kripto para ünitelerine yönelik tavrının olumlu olduğunu belirtmekte yarar var. Musk’ın övgüsü, Ramaswamy’nin Tucker Carlson’ın Tucker on Twitter podcast’inde yer aldığı ve teknoloji işvereninin Ramaswamy’nin gelecek vaat eden bir aday olarak potansiyelini övdüğü bir röportaja karşılık olarak geldi.

Elon Musk, kripto para ünitelerine ölçülü bakan adayı destekliyor

Ramaswamy yalnızca siyasi gayeleriyle değil tıpkı vakitte dijital finans ve kripto paralar konusundaki açık kelamlı görüşleriyle de dikkat çekiyor. Miami’de düzenlenen son Bitcoin 2023 konferansında, başkanlık kampanyasının Bitcoin katkılarına açık olacağını duyurarak dalgalar yarattı. Bu hareket Ramaswamy’yi 2024 ABD seçim yarışında önder kripto para ünitesini kucaklayan ikinci aday olarak işaret ediyor. Konferans sırasında Ramaswamy, iştirakçileri bir bağış portalına yönlendiren ve kampanyasına katkıda bulunmak için çeşitli yollar sunan bir QR kodunu tanıttı. Ramaswamy, 6.600 dolarlık katkı hududuna uyan bağışçılara, bir takdir göstergesi olarak özel bir nonfungible token (NFT) verileceğini açıkladı.

Bu karar, Bitcoin bağışlarını memnuniyetle karşılayan birinci ABD lider adayı olan Robert F. Kennedy Jr’ın hareketleriyle paralellik göstermekte. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para ünitelerinin ülkenin finansal ortamını şekillendirmedeki artan değerinin altını çizmektedir. Ramaswamy’nin kripto yanlısı duruşu elbet popülaritesini artırıyor. Lakin, tıpkı vakitte siyasi alanda benzeri düşünen bireylerle ilişkiler kurmasını sağladı. Öne çıkan isimlerden biri, Ramaswamy’nin kripto varlıklara yönelik heyecanını paylaşan, Bitcoin dostu Florida Valisi Cumhuriyetçi Ron DeSantis.

Ramaswamy, yasal zorluklarla karşı karşıya

Bununla birlikte, Ramaswamy’nin siyasete seyahati zorluklarla dolu. Şu anda, kurucularından olduğu Strive Asset Management’ın eski çalışanları tarafından açılan iki dava formunda yasal pürüzlerle karşı karşıya. Tezlere nazaran bu eski çalışanlar, şirkette vazife yaptıkları mühlet boyunca menkul değerler düzenlemelerini ihlal etmeye zorlandıklarını argüman ediyorlar. Ramaswamy hem siyasi arenanın karmaşıklığı hem de karşı karşıya kaldığı yasal uğraşlar ortasında gezinirken, gençlik coşkusu ve kripto para ünitelerine verdiği açık kelamlı dayanağın karışımı dikkat çekmeye ve tartışılmaya devam ediyor. Elon Musk üzere isimlerin takviyeleri ve kripto varlıkların ana akım siyasi kampanyalarda giderek daha fazla kabul görmesiyle Ramaswamy’nin başkanlık teklifi, Amerika Birleşik Devletleri’nde teknoloji, finans ve siyasetin kesiştiği değerli bir dönüm noktası olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap