Elon Musk’tan Kripto Para Açıklaması: Twitter’ı Sert Eleştirdi!

Elon Musk’tan Kripto Para Açıklaması: Twitter’ı Sert Eleştirdi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Kripto Para Açıklaması: Twitter’ı Sert Eleştirdi!

En büyük kripto para topluluklarına ve tartışmalarına ev sahipliği yapan Twitter, NFT sahiplerinin mülkiyetlerini kanıtlayabileceği “Twitter Blue” özelliğini yayınladı. Yeni özellik topladığı beğeni kadar sert eleştirilerde aldı. Tesla CEO’su Elon Musk, platform geliştiricilerini ve yöneticilerini, kullanıcıları dolandırıcılıklardan ve botlardan korumak yerine işe yaramaz işlevselliklere vakit “harcadıkları” için eleştiriyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz.

Elon Musk, Twitter ekibini kripto para topluluğunu koruyamadığı için eleştirdi

Sosyal medya devi Twitter, 20 Ocak’ta, kullanıcıların NFT mülkiyetlerini ispatlayabileceği özel bir altıgen şeklinde onaylama işlevini tanıttı. Elon Musk, Twitter’ın bu duyurusuna yönelik ilk tweetinde “can sıkıcı” ifadesine yer verdi. Tesla CEO’su, tweetin devamında kripto para topluluğunun yıllardır sırtında olan sorunlardan bahsetti. Platformdaki dolandırıcılıklarla ilgili ilk rapor, 2017’deki ICO çılgınlığının ardından hazırlanmıştı. Topluluk, büyüyen NFT piyasasıyla birlikte durumun daha da kötüleştiğinden Elon Musk’ı destekledi. Ücretsiz token kampanyaları bugüne kadar birçok kullanıcıyı tuzağa çekmiştir.

Kripto Twitter camiası tarafından Elon Musk’a yönelik destek, NFT piyasasının olumsuz imajından kaynaklanıyor. Hollywood seviyesindeki aktörlerin, fenomenlerin ve çeşitli koleksiyonları tanıtan sporcuların yardımıyla, eserleri Twitter profil resmi yapmak trend haline geldi. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının sahibi Meta, daha önce kullanıcıların sahibi oldukları NFT’leri kendi profilinde göstermelerine olanak tanıyacak bir teknolojinin piyasaya sürüldüğünü duyurmuştu. Ancak şirketler ve ünlü simalar NFT ve metaverse trendlerine ivme kazandırırken, John Wick yıldızı Keanu Reeves gibi isimler hızla gelişen teknoloji hakkında soru sorulduğunda gülüyor. Elon Musk’un eleştirisiyse Twitter’ın enerjisini boşa harlağını ima ediyor:

Kripto dolandırıcıları her başlıkta bir spambot partisi düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını buna harcıyor!?

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap