Elon Musk’tan Bu Altcoin İçin Takviye: Fiyat Sıçradı!

Elon Musk’tan Bu Altcoin İçin Takviye: Fiyat Sıçradı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Bu Altcoin İçin Takviye: Fiyat Sıçradı!

Ünlü teknoloji teşebbüsçüsü ve Twitter sahibi Elon Musk, kısa bir müddet evvel altcoin Dogecoin’e (DOGE) takviyesini tabir ederek bir kere daha dalgalar yarattı. Bu son heyecan dalgasının katalizörü, Musk’ın annesi Maye Musk’ın evvelce Twitter olarak bilinen yine markalaşmış “X” platformundaki bir gönderisine verdiği karşılık oldu.  İşte detaylar…

Elon Musk, altcoin DOGE’a takviyesini esirgemiyor

Maye Musk’ın “Eğer bir köpekseniz, X olmanız gereken yerdir” biçimindeki şakacı paylaşımına karşılık olarak Elon Musk ilgi alımlı bir açıklama yaptı. “X”in DOGE dostu bir platform olduğunu açık bir biçimde belirterek, “X köpek ve Doge dostu bir yerdir!” dedi. Musk’ın bu sıradan açıklaması, kripto para topluluğu içinde, platformun yakın gelecekte Dogecoin’i entegre etme yolunda olabileceğini düşündüren bir spekülasyon dalgasını ateşledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Bu Altcoin İçin Takviye: Fiyat Sıçradı! 1

Elon Musk’ın onayının çabucak akabinde DOGE piyasasında hissedildi. Dogecoin’in fiyatı son 24 saat içinde %1,68’lik kayda kıymet bir artış yaşayarak bedelini 0,063 dolara yükseltti. Musk’ın DOGE ile olan ilgisinin daima olarak dikkat çektiğini ve ekseriyetle kayda paha piyasa dalgalanmalarına neden olduğunu belirtmek gerekir. Elon Musk’ın gayeleri Dogecoin’e verdiği dayanağın ötesine uzanıyor. “X” için vizyonu, onu ödeme yetenekleri üzere özellikleri içeren çok taraflı bir platforma dönüştürmektir. Bu stratejik atak, platformu kendi tabiriyle “her şey uygulaması” olarak yine şekillendirmeyi amaçlıyor. Musk’ın DogeDesigner tarafından tasarlanan ve “her şey uygulaması” sözünü taşıyan bir logoyu sergileyen son tweet’i, platformun evrimini çevreleyen beklentiye daha da katkıda bulundu.

Musk, DOGE’un fiyatını etkiliyor

Tesla CEO’su toplumsal medya, iletileşme ve finansal süreçleri birleştiren entegre bir tecrübe yaratma dileğini lisana getirdi. Bu tezli efor, kullanıcıların çevrimiçi hayatlarının çeşitli istikametlerine hitap eden bütünsel platformlara yönelik artan eğilimle uyumludur. Musk’ın DOGE’un bedeli üzerindeki tesiri geçmişte de görülmüştü. DogeDesigner tarafından tasarlanan platformun yeni logosunu içeren bir tweet, daha evvel meme kripto para ünitesinin bedelinde kıymetli bir artışı tetiklemişti. Musk’ın DOGE sembolünü Twitter biyografisine dahil ederken gösterdiği incelik, kripto varlığa olan yakınlığını daha da gözler önüne serdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’tan Bu Altcoin İçin Takviye: Fiyat Sıçradı! 2

Dogecoin, 2013 yılında bir küme mühendis tarafından yaratılan sevinçli bir konsept olarak ortaya çıkmasından bu yana değerli bir dijital varlığa dönüştü. Şu an itibariyle, piyasa kıymetine nazaran sekizinci en büyük kripto para ünitesi olarak yer alıyor. Elon Musk‘ın devam eden takviyesi ve “X” platformunda Dogecoin entegrasyonu potansiyeli ile DOGE’nin geleceği büyüleyici ve potansiyel dolu olmaya devam ediyor. Daima gelişen kripto para ortamında, Musk üzere tesirli isimler ve destekledikleri yenilikçi varlıklar ortasındaki etkileşimler dalın gidişatını şekillendirmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap