Elon Musk’tan Bomba Atılım: Bu NFT Token’den Aldı!

Elon Musk’tan Bomba Atılım: Bu NFT Token’den Aldı!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk’tan Bomba Atılım: Bu NFT Token’den Aldı!

Twitter’da Derek.eth olarak bilinen bir NFT token koleksiyoncusu, Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir NFT satın aldığına dair iddiada bulundu. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Elon Musk NFT token mı satın aldı?

Twitter’da Derek.eth olarak bilinen ve NFT koleksiyoncusu olarak tanınan kişi, 1837 numaralı Bored Ape NFT’sinin 600 Ethereum (ETH) karşılığında satıldığına dikkat çekti. Derek tarafından satılan bu parça, “meme numaraları” olan 690.420 ETH’ye satılıyordu, ancak daha sonra parçanın fiyatını 569 dolara indirdi. Bored Ape Yatch Club #1837’nin, Elon Musk tarafından satın almış olabileceğine yönelik teoriler ortaya atıldı. On chain verilere bakıldığında, NFT’nin moonpay eth alıcısına satıldığı ortaya çıktı. Bu durum, Blockchain araştırmacısı Colin Wu tarafından da dile getirildi. Wu Blockchain, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Tanınmış bir NFT koleksiyoncusu olan Deepak.eth, Twitter’da BAYC #1837’nin 569 ETH’ye satıldığını ve bir MoonPay aracılığıyla Elon Musk tarafından satın alındığını söyledi. Ancak bu durum, Twitter’ın NFT avatar özelliğini eleştiren Musk tarafından henüz doğrulanmadı.

Musk, Twitter’ın NFT hamlesini eleştirmişti

Daha önce de bildirdiğimiz üzere Elon Musk, Twitter’ın NFT profil resimleri hakkında attığı hamleyi eleştirmişti. Ayrıca, Twitter yönetimini NFT’ler ve kripto para birimleri ile ilgili Twitter gönderilerinin altındaki botlar ve dolandırıcılar konusunda da uyarmıştı. Musk, ilk olarak Twitter’dan NFT’ler hakkında bir açıklama içeren ve bunun can sıkıcı olduğunu söyleyen bir mesaj yayınladı. Bundan sonra, sosyal medya platformunun, NFT’lerden bahsederek, “bu saçmalık” yerine dolandırıcılığı önlemeye kaynak harcaması gerektiğini savundu. “Kripto dolandırıcıları her başlıkta bir spam partisi düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını buna mı harcıyor!?” ifadelerini kullandı.

BTC Piyasası: Elon Musk’tan Bomba Atılım: Bu NFT Token’den Aldı! 1

Daha önce Twitter’ın doğrulanmış NFT profil resmi özelliklerini kullanıma sunduğunu bildirildi. Yalnızca Twitter’ın Blue hizmetinin ücretli aboneleri tarafından kullanılabilir ve profil resimleri için kullanılan NFT’leri resmi olarak doğrulamalarına olanak tanır. Önceden, herkes bir resmi kopyalayıp sağ tıklayıp herhangi bir mülkiyet kanıtı olmadan profil resmi olarak kullanabiliyordu.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap