Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı!

Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı!

Elon Musk ve Twitter’ı yine markalaştırma duyurusunun akabinde X isimli bir kripto para ünitesi dört basamak birden yükseldi. Eksantrik milyarder, mikro blog platformunun ismini X.com olarak değiştirmeyi planladı. İşte detaylar…

Elon Musk atılımıyla bu coin yükseldi

Şu anda kapalı olan bir NFT pazarına bağlı X isimli bir token, Musk’ın 23 Temmuz’daki duyurusundan bu yana yüzde binden fazla artış gösterdi. CoinGecko’ya nazaran, son 12 saat içinde X token yüzde 1,047’lik büyük bir artış gösterdi. Coin, sıfır hacim ve likidite ile 0,00002 dolardan süreç görüyordu. Pazartesi sabahı 0,00025 dolara yükseldi ve hacim 50.000 dolara çıktı. Bu hacmin neredeyse tamamı SushiSwap merkezsiz borsasında (DEX) gerçekleşti.

BTC Piyasası: Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı! 1

Elon Musk ile büsbütün ilgisiz olan token, Mayıs ayında kapandığını duyuran X NFT pazarıyla irtibatlı. Web sitesi, yaklaşık 950.000 dolarlık hazinenin X token sahiplerine iade edildiğini belirtiyor. Dahası, “değen”ler Elon Musk’ın yorumlarını çevreleyen hype üzerine atlıyorlar. 23 Temmuz’da Elon Musk şöyle bir tweet atmıştı:

X.com artık twitter.com’u işaret ediyor. Süreksiz X logosu bugün ilerleyen saatlerde yayına girecek. Hangi ince ipuçlarının yol gösterdiğinden emin değilim fakat X harfini seviyorum.

BTC Piyasası: Elon Musk Twitter Markasını Değiştirdi: Bu Altcoin Patladı! 2

Twitter’da büyük değişiklik

Twitter’ın sahibi olan X Corp. şirketinin kısa müddet evvel atanan CEO’su Linda Yaccarino da buna yönelik bir açıklama yaptı.  “Twitter büyük bir tesir yarattı ve bağlantı biçimimizi değiştirdi. Artık X daha da ileri giderek global kent meydanını dönüştürecek,” dedi. CEO’ya nazaran X, fikirler, eserler, hizmetler ve fırsatlar için global bir pazar yaratan ses, görüntü, iletileşme, ödemeler/bankacılık merkezli sınırsız etkileşimin gelecekteki halidir. Yaccarino, “Yapay zeka tarafından desteklenen X, hepimizi şimdi hayal etmeye başladığımız formlarda birbirine bağlayacak.” dedi.

Ayrıca, 24 Temmuz tarihli tweet yazım sırasında 16 milyondan fazla görüntülenmişti.  Musk yaklaşık bir saat evvel ‘X’ sembolünü tweetledi. Lakin Twitter platformunda şimdi görünür bir değişiklik olmadı.  İlgisiz shitcoin X ve StormX (STMX) üzerindeki bir pump ve dump dışında, kripto piyasaları hala hareketsiz.  Toplam piyasa bedeli, hafta sonu boyunca bulunduğu 1,23 trilyon dolar düzeyinde kalmaya devam ediyor. BTC fiyatları birkaç saat evvel 30.000 doların üzerine çıktı, lakin yazı yazılırken 29.756 dolara geri çekildi.  Dahası, altcoinlerin geri kalanı Pazartesi sabahı ticaret seansı sırasında kırmızıya gerçek kayıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap