Elon Musk Temalı Altcoin Rug Pull Yaptı: İşte Olanlar!

Elon Musk Temalı Altcoin Rug Pull Yaptı: İşte Olanlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Temalı Altcoin Rug Pull Yaptı: İşte Olanlar!

Elon Musk temalı bir kripto para birimi, 170 bin dolar rug pull operasyonu ile gündeme geldi. Blockchain güvenlik firması Certik tarafından yapılan uyarılar, Elonmoon (ELONMOON)’un 427 BNB’yi Tornada Cash ile akladığını ve 150 bin doları aşın mağduriyete neden olduğunu gösteriyor.

Elon Musk temalı Elonmoon (ELONMOON) rug pull çıktı

Aşağıdaki CertiK Alert tweet’i projenin 427 BNB (171 doları) Tornada Cash kullanarak akladığını ve tüm sosyal medya hesaplarını kapadığını bildiriyor.

https://twitter.com/CertiKAlert/status/1506311823007653888

Elonmoon (ELONMOON)’un CoinMarketCap sayfası incelendiğinde, SpaceX CEO’su Elon Musk’un marsa ulaşma hayallerinin pazarlandığı ve çeşitli Blockchain uygulamalarıyla yatırımcılardan fon sağlayacak kampanaların düzenlendiği görülüyor. Tüm sosyal medya hesapları ve web sitesi kapatılmış olsa da, Elonmoon’un CMC’deki tanıtım yazısı şu şekilde:

  • Elon moon, insanları en önemli adım yapan şeylerden yararlanan gelişmiş bir deneyim için temel olarak ay temalı bir ortamda, oynayarak kazanılan bir ay keşfidir. Elonmoon, tokenin yatırımcılara eğlenmelerini ve birbirleriyle özgürce etkileşim kurmalarını, finansal özgürlüğe yol açan fırsatlara erişmelerini ve internet ve çevrimiçi etkileşimin evriminde bir sonraki aşamaya doğru ilerlemelerini sağlayabileceğine inanıyor. Ayrıca, ayda yeni evimizi inşa etmek için token’leri Elon Musk’ın “2024 Ay planı” ile birleştireceğine inanıyoruz. “Bir efsane olarak oyna-kazan oyunu 2022’de çıkıyor.” Dünya’da yıkıcı bir trajedi olduktan sonra Ay’daki vatanın yeniden inşasına, inşaat, ekim, madencilik vb. yardımlarda bulunarak token’ler kazandığınızı hayal edin.
BTC Piyasası: Elon Musk Temalı Altcoin Rug Pull Yaptı: İşte Olanlar! 1

Rug pull projeler nasıl tespit edilir?

Rug pull projelerden uzak durmanın en iyi yolu güvenilir geliştiriciler tarafından inşa edildiğinden emin olmak. Örneğin, Elonmoon (ELONMOON), Binance Chain üzerinden basitçe çıkarılabilen BEP-20 tabanlı bir token. Projenin resmi internet sitesi geçtiğimiz Şubat ayında açıldı ve geliştiricileri hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bu tür projelerden kaçınmak için aşağıdaki maddeler her zaman dikkate alınmalı.

  • Bilinmeyen veya anonim geliştiricilerden uzak durulmalı
  • Projede ne kadar likidite kilitli olduğuna dikkat edilmeli
  • Satış emirlerinde limitler, her zaman token satışına izin veriliyor mu?
  • Certik ve Packshield gibi Blockchain güvenlik firmalarının raporları kontrol edilmeli

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap