Elon Musk Son Atağıyla Bu Altcoini Uçurabilir!

Elon Musk Son Atağıyla Bu Altcoini Uçurabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Son Atağıyla Bu Altcoini Uçurabilir!

Elon Musk’ın son yaptığı atılım gündemde. Atılım kadar bir altcoin için de konuşmalar kelam konusu. Buna nazaran Elon Musk 44 milyar dolarlık yatırımını, 1999’daki online bankası X.com’a misal biçimde “X” olarak yine isimlendirdi.  Musk, hakikat yapıldığı takdirde X’in global finans sisteminin yarısı haline geleceğini belirtti. Pekala bu atılım hangi altoin için bedel katıyor?

Elon Musk’ın yeni hamlesi

Btcpiyasasi.com olarak belirttiğimiz üzere altcoin Dogecoin fiyatı her vakit DOGEfather olarak da bilinen Musk’tan etkilenmiştir. Dokuz aylık düşüş trendinin kırılması ve 0,1590 dolara yükselmesi %110’luk bir ralliye işaret edecektir. Elon Musk, uzay yarışında olduğu üzere altcoin Dogecoin fiyatı üzerinde de büyük bir tesire sahip. Çöküşlerden fırlayan rallilere kadar hepsinde parmağı var. Bu bağlamda en son atağı de tıpkı şeyin bir diğer örneği olabilir.

BTC Piyasası: Elon Musk Son Atağıyla Bu Altcoini Uçurabilir! 1

Elon Musk kısa bir mühlet evvel en büyük toplumsal medya platformlarından birini tekrar markalaştırmaya başladı. Geçen yıl Ekim ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Sonrasında, en son gayenin onu bir her şey uygulaması olan “X” e dönüştürmek olduğunu belirtti. Bu plan, geçtiğimiz 24 saat içinde platformun logosunun mavi kuştan X’e dönüşmesiyle meyvesini verdi.

Hamlenin ilham kaynağı

Bu atağın ilham kaynağı var. Elon Musk’ın birkaç ortağıyla birlikte online banka x.com’u kurduğu 1999 yılına dayanıyor. Banka daha sonra satılıp PayPal’a dönüşürken, Musk x.com alan ismini yine satın aldı. Buna nazaran bu alan ismi artık kullanıcıları Twitter’a yönlendiriyor.

BTC Piyasası: Elon Musk Son Atağıyla Bu Altcoini Uçurabilir! 2

Dahası, yakın vakitte verdiği bir röportajda Twitter’ın ve yakında “X “in sahibi olacak Musk, “X “in geçişi ve gelişimi gerçek yapılırsa, global finans sisteminin yarısı haline geleceğini belirtti. Lakin, o vakitten beri öbür bir yorum yapılmadı. Ya da planlarla ilgili detaylar açıklanmadı.

Altcoin Dogecoin bu gelişmeyle uçabilir

Altcoin Dogecoin fiyatını nasıl etkileyebileceğine gelince, bunu hayal etmek çok güç değil. Kripto topluluğu içinde Elon Musk, Altcoin DOGE’nin geçen yıl şahit olduğu rallideki eli için “DOGEfather” olarak da biliniyor. Twitter’da tıpkı şeyi onaylaması, altcoin DOGE’nin piyasa bedelinin artmasında büyük rol oynadı.

Bu yazının yazıldığı sırada, altcoin Dogecoin fiyatı son 24 saat içinde %4,5’in biraz üzerinde bir artışla 0,0749 dolardan süreç görüyordu. Ekim 2022’de altcoin on günden kısa bir müddet içinde %160’lık bir artış gösterdiğinde, geçmişe kıyasla bu reaksiyon epeyce zayıftı. Tıpkı durumun tekrarlanması pek muhtemel olmasa da, kimi kilit düzeylerin aşılması bir ralliye neden olabilir.

BTC Piyasası: Elon Musk Son Atağıyla Bu Altcoini Uçurabilir! 3

Analist Akash Girimath tarafından belirtildiği üzere, haftalık grafikte altcoin DOGE neredeyse dokuz aydır düşüş trendi altında sıkışmış durumda. Bu düşüş trendinin kırılması, altcoin DOGE’nin 0,1590 dolara yükselmesine müsaade verecek. Ayrıyeten bu da %110’luk sağlam bir ralliye işaret edecektir. Lakin bu, piyasanın oynaklığı göz önünde bulundurulduğunda kesin değil, sırf bir olasılıktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap