Elon Musk Kararını Açıkladı: Bu Altcoin Yüzde 30x Yaptı

Elon Musk Kararını Açıkladı: Bu Altcoin Yüzde 30x Yaptı

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Kararını Açıkladı: Bu Altcoin Yüzde 30x Yaptı

Twitter’ın CEO’su Elon Musk, bugün sabah erken saatlerde çığır açan bir açıklama yaparak toplumsal medya devinin yakında tekrar markalaşacağını duyurdu. Musk, Twitter’ın ikonik kuş logosuna veda edeceğini ve yalnızca “X” olarak tam bir isim değişikliğine gideceğini açıkladı. Haber, kripto ortamda şok dalgaları yaratarak dünya çapındaki kullanıcılar ortasında hem heyecan hem de merak uyandırdı. İşte detaylar…

Elon Musk, yeni duyuru yaptı

Musk bir sesli sohbet sırasında “Yakında Twitter markasına ve kademeli olarak tüm kuşlara veda edeceğiz. Bu gece gereğince güzel bir X logosu paylaşılırsa, yarın dünya çapında lansmanını yapacağız,” dedi. Musk’a nazaran bu marka dönüşümü çok gecikmişti. “Bu çok uzun vakit evvel yapılmalıydı” diyen Musk, bu değişikliğin platformu teknolojik evrimiyle daha uyumlu hale getireceğine inandığını söz etti.  Değişik bir biçimde, Twitter’ın şu anki hukukî kişilik ismi X Corp, Elon Musk şirketi satın aldıktan sonra uygulamaya konulan bir karar.

“X” isminin kökleri Musk’ın 1999 yılında kurduğu online bankacılık firması X.com da dahil olmak üzere daha evvelki teşebbüslerine kadar uzanıyor. X.com 2001 yılında PayPal olarak tekrar markalaşarak başarılı bir çevrimiçi ödeme platformunun başlangıcını oluşturdu. Ayrıyeten 2017 yılında Musk, Tesla ve SpaceX de dahil olmak üzere teşebbüsleri için X isminde bir holding şirketi kurmayı düşündü. Birebir yıl, PayPal’dan X.com alan ismini alarak “X” harfinin ticari gayretlerindeki değerinin altını çizdi.

X coini yükseldi

İlginç bir biçimde, Twitter’ın yine markalaşmasının duyurulması kripto dünyası üzerinde de şaşırtan bir tesir yarattı. Musk’ın “X” ismiyle ilgili tweet’ini takiben, uygun bir biçimde “X” olarak isimlendirilen bir meme token pahasında meteorik bir artış yaşadı. 2 Haziran 2023’te 0,23 dolar başlangıç bedeliyle piyasaya sürülen token başlangıçta ilgi çekmekte zorlandı. Fakat Musk’ın “X” ismini kısa mühlet evvel onaylaması, meme token’ın bedelinin 0,427 dolara fırlamasına neden oldu. Bu da yalnızca bir günde yüzde 3.000’lik şaşırtan bir artışı temsil ediyor. “X” tokeninin 24 saatlik süreç hacmi de 500.000 doları aştı.

BTC Piyasası: Elon Musk Kararını Açıkladı: Bu Altcoin Yüzde 30x Yaptı 1

Meme tokenlarındaki bu tıp çok fiyat hareketlerinin yaygın olarak yüksek riskli yatırımlar olarak kabul edildiğini belirtmek değerlidir. Tanınan hususlarla yahut viral anlarla bağlı tokenlar ekseriyetle kıymetli dalgalanmalar yaşar ve husus değerini yitirdiğinde kıymeti düşebilir. Twitter’ın yaklaşan yine markalaşma haberleri toplumsal medya ve finans etraflarında yankılanmaya devam ederken, kripto topluluğu “X” meme tokenının patlayıcı yükselişiyle büyülenmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap