Elon Musk Herkesi Şaşırttı: DOGE X mı Geliyor?

Elon Musk Herkesi Şaşırttı: DOGE X mı Geliyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Herkesi Şaşırttı: DOGE X mı Geliyor?

Elon Musk, yeni bir ‘süper uygulama’ inşa etme vizyonunun bir modülü olarak bu hafta Twitter için önemli bir dönüşüm başlattı. Twitter binasının ve uygulamasının logosunu “X” ile değiştirdi. Bu dönüşüm, yeni platforma Dogecoin’in (DOGE) entegre olacağına dair yaygın spekülasyonlara yol açıyor.

“Yakında özel bir şey geliyor”

Elon Musk dün gece geç saatlerde Twitter’dan, “Yakında özel bir şey geliyor” diyerek heyecana yol açtı. Bu şifreli bildiri, kripto topluluğu aracılığıyla, bilhassa Dogecoin meraklıları ortasında dalgalar gönderdi.

Birçok şahsa nazaran Musk’ın duyurusu, Dogecoin’i kendi uygulaması X’e bir ödeme metodu olarak ekleyeceğinin habercisiydi. Bunun akabinde, meme projelerini destekleyen bir fenomen olan David Gokhstein’da entegrasyonu bekleyenler takımına katıldı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, ünlü ekonomist Raoul Pal’da beklentilere dayanak veriyor.

DOGE üzere XRP topluluğu da hak tez ediyor

Musk, Dogecoin hakkındaki spekülasyonların yanı sıra, uygulamanın yeni logosu olan kolay bir “X” harfinin bulunduğu bir görsel paylaştı. Bu imaj, bilhassa yeni logo ile XRP’nin sembolü ortasındaki benzerliğe dikkat çeken XRP meraklıları ortasında diğer bir heyecan dalgasını ateşledi.

Gelişmelerin ortasında, DOGE fiyatı kazanımlarını hafta sonuna kadar sürüyor. 30 Temmuz’da günlün çıkarını %3,5’in üzerinde tutmaya devam etti. Musk’ın tweet’ine verilen bu ani karşılık, kelamlarının piyasada yarattığı etkiyi gösteriyor.

BTC Piyasası: Elon Musk Herkesi Şaşırttı: DOGE X mı Geliyor? 1

DOGE için sırada ne var?

Kripto analisti Altcoin Sherpa, Dogecoin’in (DOGE) daha yüksek fiyatlar için kâfi yakıtı olduğunu söylüyor. Şimdiki tahlillerinde, Dogecoin’i bir satın alma fırsatı için izlediğini paylaştı. Bilhassa, 0,075 dolar civarındaki 200 günlük EMA’yı hedeflediğini söylüyor. Sherpa bu noktada sonra 0,90 dolara kadar yükseliş bekliyor. Tahlillerine nazaran:

DOGE: Genel olarak sahiden güçlü görünen birkaç alttan biri. Şu anda hangi düzeylerin manalı olacağından emin değilim, fakat bu yakın gelecekte 0,09 dolara kadar çıkmaya devam ederse şaşırmam.

BTC Piyasası: Elon Musk Herkesi Şaşırttı: DOGE X mı Geliyor? 2

26 Temmuz tarihinde DOGE fiyatı, 0,80 dolarlık genel direncin üzerine çıkmayı başardı. Fakat, bu yükseliş ivmesini sürdürmekte zorlandı. Fiyat daha sonra bir ölçü düşüş gösterdi. Bu durum, yatırımcıların daha yüksek düzeylerde satışa geçtiğini gösteriyor. Bu esnada ayılar, fiyatı 0,08 dolarlık kırılma düzeyinin altına çekerek düşüş eğilimini hızlandırdı. Teknik tahlillere nazaran artık, fiyatın yakın vadede izlenmesi gereken kıymetli bir takviye düzeyi olan 0,07 dolara gerçek düşmesi beklenen.

0,07 dolar kritik

Ancak, olumlu bir işaret, fiyatın 0,07 dolardan dayanak bulması. Bu durum, yatırımcıların düşüşlerden alım yapmaya başladığını ve fiyatın tekrar üst istikametli hareket edebileceğini gösterecek. Şayet bu olumlu senaryo gerçekleşirse, boğalar sıradaki direnç olan 0,08 doları hedefleyecekler. Bu durumda, DOGE fiyatı 0,10 dolara kadar yükselme potansiyeline sahip.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap