Elon Musk Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Paylaşım Yaptı!

Elon Musk Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Paylaşım Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Paylaşım Yaptı!

Otomobil devi Tesla’nın işvereni Elon Musk, kripto dünyasında sansasyon yaratmaya devam ediyor. Tanınan meme coin’i Dogecoin hayranlığıyla tanıdığımız Musk, bu sefer Hex’e düşkünlüğünden bahsetti. Kripto oyuncuları bunu HEX token olduğu tarafında spekülasyon yaptı. Cardano kurucusu, Musk’ın paylaşımına farklı bir reaksiyon gösterdi.

Elon Musk, beklenmedik HEX açıklamasıyla şaşırttı

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz günlerde HEX ile ilgili şaşırtan bir açıklama yaptı. Musk, yapay zekanın insanları her bir elinde sekiz parmağıyla çizdiğini söyledi. Tesla işvereni, bu açıklamayı, insanların kendisininkine emsal onaltılık hesaplamalar yaptığını hayal ettiğini öne süren bir Twitter kullanıcısına cevap verirken yaptı.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Elon Musk, kripto dünyasında esprili tutumuyla dikkatleri çekiyor. Bu sefer de her zamanki şakacı halini ve meme sevgisini ortaya koydu. Kullanıcıya yanıt verirken, “Hex’e karşı bir düşkünlüğüm var” dedi. Musk’ın tweeti, beklendiği üzere kripto para dünyasının dikkatini çekti. Kimileri Richard Heart’ün oluşturduğu Ethereum ağındaki bir ERC20 tokeni olan HEX’ten dolaylı olarak bahsettiğini sandı.

Musk’ın tweet’i, memetik karşılıklarda da görüldüğü üzere eğlenceli yorumlar aldı. Kimileri Musk’ın HEX’e olan düşkünlüğüyle ilgili açıklamasına neyin yol açmış olabileceğini merak etti. Bu ortada, yorumlarda kimileri Musk’ı dolaylı olarak HEX’ten bahsettiği için övdü. HEX’in ve kurucusu Richard Heart’ın tanınmış bir karşısı olan ve 2019’dan beri HEX topluluğuyla uyuşmazlık yaşayan Eric Wall da Elon Musk’ın tweet’i hakkında yorum yaptı. HEX ise bu ilgiden faydalanarak evvelki güne kıyasla %12,42 artışla 0,01 dolara yükseldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Herkesi Şaşırttı: Bu Altcoin İçin Paylaşım Yaptı! 1

Cardano’nun kurucusu reaksiyon gösterdi

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson Twitter’da eğlenceli bir reaksiyon paylaştı. “Neden Elon?” diyen Hoskinson, “Sen seçilmiş kişiydin” diye bağıran bir adamın mizahi bir GIF imajını paylaştı. Böylelikle, hayal kırıklığını ima etti. Hoskinson, Tesla CEO’sunun neden öteki kripto para üniteleri yerine “Hex “ten bahsettiğini merak ederek, kripto topluluğunun geri kalanı üzere eğlendiğini tabir etti.

Cardano’nun kurucusunun reaksiyonu, HEX’in yaratıcısı Richard Heart ile ortasındaki düşmanlıklardan mı kaynaklanıyor? Bunun için bir şey söylemek sıkıntı. Fakat, hatırlarsanız, geçtiğimiz Aralık ayında Hoskinson, HEX’in mucidiyle görüşmenin anlamsız olacağını söyledi. Hoskinson, HEX’in yaratıcısının, kendisi ve Cardano hakkında kamuoyunda tekraren aşağılayıcı açıklamalar yaptığını sav etti. Bu yüzden, Hoskinson’un bu mevzuyu başa takmış olması mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap