Elon Musk Gizemli Tweet Attı! Bu Altcoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Elon Musk Gizemli Tweet Attı! Bu Altcoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Gizemli Tweet Attı! Bu Altcoin Fiyatı Yükselişe Geçti

Tesla CEO’su ve Twitter işvereni Elon Musk, yeniden sahnede. Yakında özel bir şeyin geleceğini söyleyen Musk’ın paylaşımının akabinde Dogecoin harekete geçti. Altcoin fiyatı, Musk Faktörü ile dikey bir yükseliş yaptı.

Elon Musk’tan gizemli tweet!

Tesla CEO’su ve Dogecoin hayranı Elon Musk, kripto piyasasının önde gelen simalarından birisi haline geldi. Artık piyasada ‘Musk Faktörü’ denen bir olgu var. Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar, ilgili yahut bazen ilgisiz bir çok altcoin için ateşleyici oldu. Lakin, bu durum daha çok, ‘sevgili köpeği’ Dogecoin (DOGE) için geçerli. Bu bağlamda Elon Musk’ın yaptığı ‘Yakında özel bir şey geliyor!” paylaşımından takipçileri DOGE yorumu çıkardı.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, uzun bir müddettir Dogecoin’in Twitter’da bir ödeme prosedürü olarak kullanılacağı spekülasyonları dolaşıyordu. Bu tweet, bilhassa Dogecoin temalı hesaplardan olmak üzere kripto topluluğundan coşkulu bir reaksiyon dalgası getirdi. İnfluencer David Gokhstein da dahil olmak üzere birçok kişi, Musk’ın daha evvel birçok kere ima ettiği üzere, X’in DOGE’yi bir ödeme yolu olarak eklemesini bekliyor.

‘Elon Musk Faktörü’yle Dogecoin fiyatı yükselişe geçti

Elon Musk’ın paylaşımı gizemini koruyor. Lakin, DOGE fiyatını olumlu etkilediği kesin. Bu bağlamda Musk’ın son yaptığı paylaşım da sakin piyasada DOGE fiyatını dikey bir yükselişe itti. DOGE, gün içinde 0,078 dolar düzeyinde süreç görürken, apansız 0,08132 dolara sıçradı. Basın vaktinde altcoin, günlük bazda %4,38 artışla 0,08072 dolardan el değiştiriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Gizemli Tweet Attı! Bu Altcoin Fiyatı Yükselişe Geçti 1DOGE günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin fiyat iddiası: DOGE ne vakit 0.10 dolara ulaşacak?

Bir teknik analist, DOGE için şu tahlili paylaşıyor. Dogecoin fiyat iddiası, günlük vakit dilimi grafiği üzerinde farklı bir paralel kanal içindeki üst istikametli momentumu gösteriyor. DOGE kripto para ünitesi paralel kanaldan çıktı ve 0,08162 dolara kadar yükseldi. Lakin kanalın içine geri döndü. Bu ortada DOGE, günlük vakit dilimi grafiği üzerinde azamî düzgünleşme sağlamak için yükselen paralel kanalın içinde kaldı. DOGE yatırımcılarının, 0,08162 dolarlık birincil direnç düzeyinden çıkana kadar beklemeleri gerekiyor.

Dogecoin fiyatı 0.08072 dolar düzeyindeydi. Böylelikle, basın vaktinde piyasa pahasında %4,38 artış gördü. Bununla birlikte, süreç hacmi gün içinde %3,77 oranında düşerek satıcıların geri çekilmek için birikim yapmaya çalıştığını gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Gizemli Tweet Attı! Bu Altcoin Fiyatı Yükselişe Geçti 2DOGE fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Altcoin fiyat varsayımı, günlük vakit dilimi grafiği üzerinde DOGE’nin toparlanma kademesini vurguluyor. DOGE , 0,05967 dolar düzeyinden dayanak aldıktan sonra yükselen paralel kanal içinde süreç görüyor. Bununla birlikte, hacim değişikliği ortalamanın altında ve gün içinde büyümesi gerekiyor. Teknik göstergeler de Dogecoin fiyatının üst taraflı ivmesini gösteriyor. İzafi güç endeksi (RSI) ve Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), DOGE’nin yükselen momentumunu sergiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap