Elon Musk Gizemli Bir Görüntü Paylaştı: Bu Altcoin Fırladı!

Elon Musk Gizemli Bir Görüntü Paylaştı: Bu Altcoin Fırladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Elon Musk Gizemli Bir Görüntü Paylaştı: Bu Altcoin Fırladı!

Bitcoin, Ethereum ve öbür dijital varlıklar bugün fazla hareket etmiyor. Lakin Dogecoin, Elon Musk’ın tweet atmasından sonra hareketlendi. Dogecoin, şifreli Elon Musk tweetlerinde DOGE ve X’i bağlamasının akabinde yüzde 9 arttı.

Piyasa bugün uykuda, lakin bir altcoin hariç: Dogecoin

DOGE basın vaktinde son 24 saat içinde %9’dan fazla artış göstererek 0,08 dolardan süreç görüyordu. Geçtiğimiz hafta ise %19’luk bir artışla en güzel performans gösteren coinlerden biri oldu.

BTC Piyasası: Elon Musk Gizemli Bir Görüntü Paylaştı: Bu Altcoin Fırladı! 1DOGE aylık fiyat grafiği. Kaynak: CoinGecko

Orijinal meme coin, Twitter CEO’su ve dünyanın en varlıklı adamı Elon Musk’ın toplumsal medya sitesinin Dogecoin dizayncısı tarafından paylaşılan yeni logosunun tanıtımını tweetlemesiyle fiyatını artırdı. Elon Musk, Twitter biyografisindeki pozisyon alanına Dogecoin sembolünü de ekledi.

Dogecoin’i 2013 yılında bir küme mühendis, latife olarak icat etti. Lakin şu anda 11,2 milyar dolarlık piyasa bedeliyle en büyük sekizinci dijital varlık pozisyonunda. Sonunda Elon Musk’ın 2019’dan beri Dogecoin’in ardındaki geliştiricilere danışmanlık yaptığı ortaya çıktı.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Musk, 2020’de Twitter’da meme’ler yayınlayarak kripto parayı pompalamaya başladı. Bunun karşılığında DOGE’nin pahası yükseldi ve bir kült takipçisi kazandı. Elektrikli araba şirketi Tesla da kripto parayı kabul ediyor. Tesla, rastgele bir müşterisinin Dogecoin kullanıp kullanmadığını ya da kullandıysa ne kadar aldığını hiçbir vakit açıklamadı. Fakat Musk’ın meme coin’e olan yakınlığı kimi olumsuz dikkatleri üzerine çekti.

Elon Musk ve Dogecoin ortasındaki kıssa devam ediyor!

Haziran 2022’de bir küme Dogecoin yatırımcısı Musk, Tesla ve SpaceX’e karşı 258 milyar dolarlık bir toplu dava açtı. Dava, Musk’ın kripto para ünitesini pompalamak için bir şantaj planının modülü olduğunu argüman ediyor. Geçtiğimiz ay davacılar, Tesla CEO’sunu ‘insider trading’ yapmakla da suçlayan değiştirilmiş bir şikayette bulundu.

BTC Piyasası: Elon Musk Gizemli Bir Görüntü Paylaştı: Bu Altcoin Fırladı! 2

Bir müddettir Dogecoin’in toplumsal medya platformuna bir ödeme biçimi olarak entegre edilebileceğine dair söylentiler dolaşıyordu. Ocak ayında ise şirketin kripto ödemelerini destekleyecek halde bir eser üzerinde çalıştığına dair haberler çıktı. Musk, Ekim 2022’de Twitter’ın başına geçti. O vakitten bu yana çok sayıda çalışanı işten çıkardı. Yasaklanan eski tartışmalı kullanıcıları geri getirdi. Son olarak şirketi X.com olarak tekrar markalaştırdı.

Elon Musk ve öbür milyarder yatırımcı Mark Cuban daha evvel Dogecoin’in bir gün ödemeler için önemli bir kripto para ünitesi olarak kullanılabileceğini söyledi. Dogecoin geliştiricileri de 2021 yılında, kripto para ünitesini Bitcoin’e daha ucuz ve çevreci bir alternatif haline getirmek için yıllardır Musk ile birlikte çalıştıklarını söylediler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap