Elon Musk Durmuyor! Bu 2 Altcoin Tweetle Fırladı!

Elon Musk Durmuyor! Bu 2 Altcoin Tweetle Fırladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Durmuyor! Bu 2 Altcoin Tweetle Fırladı!

Elon Musk ve Twitter’daki son atılımı kripto para piyasasında bir sefer daha şok dalgaları yarattı. Musk, pozisyon kısmındaki “X” harfinin yanına kolay bir “D” harfi ekleyerek Dogecoin (DOGE) fiyatlarında yaklaşık yüzde 10’luk bir artışı ateşlemeyi başardı.  Ayrıca, X (X) isimli altcoin meteorik yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Elon Musk atılımı piyasayı etkiledi

Twitter’da yaklaşan değişikliklerin ipucunu veren teknoloji hükümdarı, “X” harfiyle ilgili meseleleri ima etmişti. Şifreli bildirileri, kripto topluluğunun elinde ne olduğuna dair spekülasyonlarla çalkalanmasına neden oldu. “Dogefather” olarak ününe sadık kalan Elon Musk’ın son Twitter atağı, tanınan meme tabanlı kripto para ünitesi DOGE için kıymetli bir artışla sonuçlandı. Son vakitlerde, Ripple (XRP) kripto piyasasına hükmediyordu, lakin SEC davasının durdurulması ve kripto para ünitesine karşı tesirli figürlerin kamuoyuna yaptığı açıklamalarla ivmesi büyük bir gerileme ile karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, XRP’deki süreç hacminin bir kısmı süratle DOGE’ye kayarak üst taraflı yörüngesine katkıda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Durmuyor! Bu 2 Altcoin Tweetle Fırladı! 1

Bitcoin’in (BTC) pahasının düştüğü bir devirde bile DOGE, kısmen sağlam temeli ve güçlü teknik tahlili sayesinde büyümesini sürdürmeyi başardı. “Musk etkisi”, milyarderin kelamlarının ve aksiyonlarının kripto piyasası üzerinde sahip olduğu gücü bir defa daha vurguladı. Enteresan bir biçimde, DOGE’nin yükselişi destekçileri ortasında yenilenmiş bir ilgi ve umut yarattı. Memecoin meraklıları ve yatırımcılar, Musk’ın Twitter isim değişikliği duyurusunun akabinde, yeni platformda DOGE ile ilgili potansiyel eklentileri merakla bekliyor. Elon Musk’ın Twitter profilinde yaptığı değişikliğin akabinde, basitçe “X” olarak isimlendirilen diğer bir kripto para ünitesi yüzde 2.300’lük astronomik bir artış yaşadı. Bu artış yatırımcıların ve analistlerin dikkatini çekti ve daldaki pek çok kişinin bunun hem DOGE’nin hem de “X “in geleceği için ne manaya gelebileceğini merak etmesine yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Durmuyor! Bu 2 Altcoin Tweetle Fırladı! 2

DOGE yükselmeye devam edecek mi?

DOGE piyasasında artan dalgalanmaya karşın, birçok kripto para meraklısı daha fazla yarar potansiyeli konusunda optimistliğini koruyor. Elon Musk’ın daima iştiraki ve meme tabanlı coinlere olan ilginin giderek artmasıyla, DOGE’nin kripto alanındaki seyahati sona ermekten çok uzak. Kripto piyasası gelişmeye ve Elon Musk üzere kıymetli figürlerin tesirine ahenk sağlamaya devam ederken, yatırımcıların son dakika haberleri ve gelişmelerden haberdar olmaları çok değerlidir.  Sonuç olarak, Elon Musk’ın Twitter profiline “D” harfini eklemesi Dogecoin’in bedelini kıymetli ölçüde etkilediği için “Musk etkisi” tekrar ortaya çıkıyor. DOGE manşetlere çıkmaya ve dünya çapındaki yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ederken, meme tabanlı coinin geleceği, daima gelişen kripto para ünitesi ortamında ağır bir ilgi ve spekülasyon konusu olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap