Elon Musk DOGE Değil, Bu Altcoin’i Uçurdu: Yüzde 261.000!

Elon Musk DOGE Değil, Bu Altcoin’i Uçurdu: Yüzde 261.000!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk DOGE Değil, Bu Altcoin’i Uçurdu: Yüzde 261.000!

DOGE hayranları, Elon Musk’ın teklifine acemi bir yanıt verdiği için McDonald’s’ı eleştirdi. Fast food devi McDonald’s, Tesla CEO’su Elon Musk’a verdiği yanıtta başarısız olduktan sonra tepkiyle karşı karşıya… Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ünlü milyarder Chicago merkezli şirketten Dogecoin’i kabul etmesini istedi. Karşılığında, Happy Meal’i televizyonda yemeye söz verdi.

McDonald’s, Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) çağrısına yanıt verdi

McDonald’s ise Tesla’nın “Grimacecoin”i kabul etmesi halinde Dogecoin’i kabul edeceğini tweetleyerek tekliften geri adım attı. Grimacecoin isimli kripto para biriminin adı, 1970’lerin başında McDonald’s reklamlarında görünmeye başlayan mor antropomorfik bir yaratık olan Grimace’den ilham aldı. Başlangıçta, çocukların milkshakelerini çalacak dört kollu, ortalama görünümlü bir karakter olması gerekiyordu. 

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk DOGE Değil, Bu Altcoin’i Uçurdu: Yüzde 261.000! 1

Ancak McDonald’s sorumlusu Roy Bergold, QSR Magazine’e şunları söyledi :”Evil Grimace” başarısız olmuştu, çünkü çocuklar için çok korkutucuydu. McDonald’s tweet’inden sadece birkaç dakika sonra, birisi Binance Smart Chain’de “Grimacecoin” adlı gerçek bir token oluşturdu ve kazançlarından aslan payını silmeden önce saatler içinde altcoin projesini %261.000’den fazla pompaladı. Düşük giriş bariyeri nedeniyle BSC, hızlı pump ve dump projeleri için bir yuva haline geldi, bu yüzden yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

Grimacecoin isimli altcoin, %261.000’den fazla yükseldi!

Dogecoin topluluğu, yanıttan büyük ölçüde memnun kalmadı. Pek çoğu, şirketin pazarlama ekibinin böyle bir teklifte bulunmasının 10 saatten fazla sürdüğüne dikkat çekti. Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, Grimacecoin tweet’inin eğlenceli bir şeyi komik olmaktan çıkaran bir ders kitabı örneği olduğunu söyledi. Geçen yıl kendini “Dogecoin milyoneri” ilan ederek manşetlere çıkan Glauber Contessoto, dünyanın restoran zincirinin “korkunç bir şaka için inanılmaz bir fırsatı kaçırdığını” tweetledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap