Elon Musk BTC, DOGE Değil! Bu Altcoini Onayladı!

Elon Musk BTC, DOGE Değil! Bu Altcoini Onayladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk BTC, DOGE Değil! Bu Altcoini Onayladı!

Elon Musk kripto para dünyasında bilhassa twitter paylaşımlarıyla gündemde olan bir isim. Son vakitlerde farklı açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Dogecoin takviyesinden sonra bir altcoin için açıklama yaptı. Detaylara bakalım.

Elon Musk’tan kıymetli açıklamalar

Ünlü teşebbüsçü, Tesla’nın CEO’su ve Twitter’ın sahibi Elon Musk geçtiğimiz günlerde bir podcast kısmına yönelik görüş açıkladı. Elon Musk burada Ripple’ın XRP’nin statüsüyle ilgili olarak ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı kıymetli yasal zaferle ilgili konuştu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk BTC, DOGE Değil! Bu Altcoini Onayladı! 1

Btcpiyasasi.com olarak yer verdiğimiz üzere Ripple Labs, XRP’nin sınıflandırılması konusunda SEC ile yürüttüğü uzun müddetli yasal çabadan neredeyse tam bir zaferle çıktı. Haber yalnızca kripto topluluğu içinde dalgalanmalar yaratmakla kalmadı. Tıpkı vakitte alan dışındaki tesirli figürlerin de dikkatini çekti.

Elon Musk olumlu reaksiyon verdi

Milyarder Elon Musk, Ripple’ın son yasal zaferini bahis alan The All-In Technology podcast kısmına olumlu reaksiyonunu söz etmek için Twitter’a gitti. Musk, “İyi podcast” halinde bir alıntı-tweet ile takviye verdi.

Podcast’te bölümün tecrübeli isimleri vardı. Bu isimler Chamath Palihapitiya, Jason Calacanis, David Sacks ve David Friedberg formunda. Ripple’ın SEC’in XRP’nin menkul değer statüsüyle ilgili savlarına karşı kazandığı zaferin inceliklerini ele aldı.

Mahkeme kararı açıklamaları

Podcast sırasında iştirakçiler mahkeme kararının değerli detaylarını vurguladılar. Bilhassa, ABD Bölge yargıcı, Ripple’ın sofistike yatırımcılara XRP satışının federal menkul değerler yasasını ihlal etmiş olabileceği, lakin halka açık kripto borsalarında XRP satışının menkul değerler içermediği sonucuna vardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk BTC, DOGE Değil! Bu Altcoini Onayladı! 2

Kararın akabinde XRP’nin fiyatı saatler içinde %87’nin üzerinde etkileyici bir artış yaşadı. Mahkemenin açıklığa kavuşturması kripto meraklıları ve yatırımcılar ortasında sevinç yarattı. SEC, Ripple ve yöneticilerini 1,3 milyar dolar fiyatında olduğu tez edilen kayıt dışı bir menkul değer teklifi yapmakla suçlamıştı.

Elon Musk’ın tesiri ve Ripple CEO’sunun tepkisi

Elon Musk’ın podcast’in tartışmasını kabul etmesi, davayı çevreleyen heyecanı arttırdı. Ayrıyeten kısma 17 milyondan fazla görüntüleme çekti. Daha evvel Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin statüsünün artık bir dava konusu olmadığını ileri sürmüştü. Ayrıyeten mahkemenin kararından duyduğu memnuniyeti lisana getirmişti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk BTC, DOGE Değil! Bu Altcoini Onayladı! 3

Özellikle, SEC’in hareketleri nedeniyle başlangıçta XRP’yi listeden çıkaran büyük kripto borsaları adım atmaya başladılar. Buna nazaran mahkemenin kararının akabinde dijital varlığı tekrar listeledi. Elon Musk takviyesi ve mahkemenin olumlu kararıyla, Ripple’ın yasal zaferi XRP topluluğunda bir çılgınlığı tetikledi. Öbür taraftan kripto para ünitesi ile ana akım ilgi ortasında devam eden kesişmeyi daha da vurguladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap