Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı!

Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı!

Elon Musk, bu sabah erken saatlerde yeni platformu X’in DOGE ile yakın temasta olacağını müjdeledi. Entegrasyona kesin gözüyle bakılırken, Dogecoin fiyatı hareket bile etmiyor…

Elon Musk, X için DOGE entegrasyonuna yeşil ışık yaktı

Sosyal medya devi Twitter, 23 Temmuz itibariyle super-app X’e dönüşümünü başlattı. Yeni platforma kripto para ödemelerinin entegre olacağına kesin gözüyle bakılıyor. İşveren Elon Musk’da bugün beklentileri onayladı. Sabah erken saatlerde X hesabından platformunun DOGE ile yakın temasta olacağını belirtti.

X, köpek ve Doge dostu bir yerdir!

Merakla beklenen DOGE bildirisine karşın, önder meme coin fiyat açısından sessizliğini koruyor. Hatta, dört saatlik grafikteki dikdörtgen formasyonu, 0,0567 dolara düşüş öneriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Elon Musk, DOGE ve X entegrasyonu hakkında beklenen iletisi bu sabah erken saatlerde verdi. Aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere, DOGE fiyatı gelişmeyi %1’in altında fiyatlandırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı! 1

Teknik tahliller, Dogecoin fiyatı daha fazla düşüş öneriyor

DOGE fiyatı, Elon Musk’un X hakkındaki gönderisinin akabinde yavaşça yükselişe geçti. Fakat düşüş istikametli dikdörtgen formasyonunun üzerine çıkmak için kâfi ivmeden mahrum. Bu da bilhassa kripto piyasasının düşük volatilite düzeylerinde kayıpları telafi etmesi nedeniyle sürpriz değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı! 2

Bununla birlikte, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD), hafta sonu bir satın alma sinyalinin onaylanmasının akabinde alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu ortaya koyuyor. İzafi Güç Endeksi (RSI) de çok satış bölgesinden toparlandı ve 46 dolarda kaldı.

Durgun DOGE fiyatının gerisindeki nedenler

Dogecoin geçen ay ağ aktivitesinde artış gördü. Fakat, buna karşın daha yüksek bir fiyat hareketini tetikleyemedi. IntotheBlock’a nazaran DOGE’yi satan ve satın alan günlük etkin adreslerin sayısı geçen ay 45.000’i aştı.

Tipik olarak, bir coin’in ağ aktivitesindeki artış, ekseriyetle fiyat artışının habercisi olarak hareket eder. Lakin Dogecoin’in günlük faal adres sayısındaki artışa karşın fiyat artışı kaydedememesi, Bitcoin ile istatistiksel olarak olumlu korelasyonundan kaynaklanıyor.

Son birkaç gündeki şiddetli fiyat dalgalanmasının ortasında BTC’nin fiyatı geçen ay %12 düştü. Misal formda altcoin piyasasının kıymeti de tıpkı periyotta neredeyse %10 oranında düştü. Bu aşağı istikametli eğilim öbür coin’ler üzere DOGE fiyatını da baskı altına alıyor.

Traderlar Dogecoin’e artık daha az ilgili

DOGE fiyatının düşmesinin bir öteki nedeni, Dogecoin tutan adreslerin tamamladığı süreç sayısındaki düşüşle ilişkiliydi. IntoTheBlock’a nazaran günlük Dogecoin süreçleri sayısı 30 Temmuz’dan bu yana azaldı. 19 Ağustos prestijiyle meme coin ile ilgili 79.150 süreç tamamlandı. Bu da Temmuz ayının son gününde kaydedilen 739.830 süreçten %89’luk bir düşüşü temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı! 3

Ayrıca, 10 milyon doların üzerindeki DOGE süreçlerinde oran büsbütün azaldı ve %100 düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk Beklenen Bildirisi Verdi: DOGE Tekrar De Sessiz Kaldı! 4

DOGE şu anda beklenen Elon Musk bildirisine karşın sessiz kaldığı, 0.06346 dolar bölgesine süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap