Efsane Analist, Altcoinler İçin ‘Tarih Tekerrür Edecek’ Dedi!

Efsane Analist, Altcoinler İçin ‘Tarih Tekerrür Edecek’ Dedi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist, Altcoinler İçin ‘Tarih Tekerrür Edecek’ Dedi!

Kripto para ticaretinin süratli dünyasında, tecrübeli yatırımcılar ve meraklılar her vakit piyasanın gelecekteki hareketlerine ışık tutabilecek kalıplar ve göstergeler arıyorlar. İçgörülü iddialarıyla tanınan bu türlü bir kripto analisti Michaël van de Poppe, yakın vakitte altcoinlerin mevcut durumu ile 2015 ve 2019’daki ayı piyasalarının sonraki evreleri ortasında paralellikler çizdi. İşte detaylar…

Analist, altcoinler için açıklama yaptı

Twitter’da kıymetli bir 663.800 takipçisi olan Van de Poppe’nin içgörüleri, kripto topluluğunda yük taşıyor. Altcoinlerin şu anda, bilhassa uzun vadeli bir yatırım ufku olanlar için muazzam bir fırsat bölgesinde konumlandığını öne sürüyor. Van de Poppe’nin tahlili, önümüzdeki aylarda altcoinler için potansiyel bir toparlanmaya işaret eden tarihî eğilimler ve kalıplar etrafında dönüyor. Van de Poppe, tarihi olarak altcoinler için ehemmiyet taşıyan makul bir vakit dilimini vurguluyor. Bunlar, bir Bitcoin (BTC) halving aktifliğine giden 8 ila 10 ay. Bu devirde, tacirler ekseriyetle kendilerini karamsarlıkla ve kripto varlıklarına karşı güvensizlikle boğuşurken bulurlar. Bu fenomen, “zaman teslimiyetinin gevşemesi” olarak bilinmekte.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist, Altcoinler İçin ‘Tarih Tekerrür Edecek’ Dedi! 1

Geçmişle paralellikler kuran Van de Poppe, Ethereum – Bitcoin (ETH/BTC) tablosu tarafından temsil edilen altcoinlerin Bitcoin yarılanmasından yaklaşık 252 gün evvel tabana vurduğu örneklere işaret ediyor. Her ikisi de tam olarak bu vakit diliminde meydana gelen Eylül 2019 ve Ekim 2015’teki ETH/BTC döngü tabanlarından bahsediyor. Bu müşahede, kripto para piyasasında tarihin tekerrür etme eğiliminde olduğu inancını daha da güçlendiriyor. Piyasada sakinlik endişeleri üzere hakim olan telaşlara karşın Van de Poppe, altcoinlerin 2019 ve 2015’te şahit olunanlara emsal bir canlanma yaşayacağına olan inancını koruyor. Bu noktada pazar ivmesini artırabilecek anlatı kaymaları potansiyelini vurguluyor.

Analist: Tarih tekerrür eder

Van de Poppe, “Tarih birden fazla vakit tekerrür eder” diyor. Tarihi eğilimlerin, piyasa değişkenleri ve dış etkenlerden bağımsız olarak devam ettiğini belirtiyor. Art planda yaklaşmakta olan bir sakinlik telaşları yankılanırken, geçmişteki misal telaşları hatırlıyor. Bu telaşların döngüsel tabiatına dikkat çekiyor. Sonuç olarak, Van de Poppe kripto para ünitesi yatırımcılarına pragmatik bir tavsiyede bulunuyor: “Çantanız varsa sıkı durun. Elinizde yoksa altcoin satın alın ve 2 yıl tutun.” Bu öğüt, tarihi kalıpları tahliline ve altcoinlerin mevcut piyasa hassaslığına meydan okuma ve öngörülebilir gelecekte geri dönüş yapma potansiyeline olan inancına dayanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Efsane Analist, Altcoinler İçin ‘Tarih Tekerrür Edecek’ Dedi! 2

Kripto topluluğu piyasanın karmaşıklıklarında gezinirken, Van de Poppe’nin içgörüleri, dikkat etmeye istekli olanlar için tarihin kıymetli dersler sunabileceğini hatırlatıyor. Kripto para ortamı daima değişirken ve öngörülemezken, Van de Poppe üzere tecrübeli analistler, kripto varlıkların dinamik dünyasında yatırımcılara rehberlik eden kıymetli bakış açıları sunmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap