E-Ticaret Devi, Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

E-Ticaret Devi, Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: E-Ticaret Devi, Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı!

E-Ticaret devi Mercado Libre, 2TM’nin hisselerini satın alarak popüler altcoin Paxos‘a “stratejik yatırım” yaptı. Mercado Libre, 2TM’ye ve blockchain altyapı şirketi Paxos’a “stratejik yatırım” yaptı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: E-Ticaret Devi, Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı! 1

Bu altcoin projesine dev yatırım

Latin Amerika’nın piyasa değerine göre en büyük e-ticaret şirketi olan Mercado Libre, 2TM’ye ve blockchain altyapı şirketi Paxos’a yatırım yaptı. E-ticaret şirketi 2TM hissesini satın aldı ve Paxos’ta “stratejik bir yatırım” yaptı, şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, yatırım tutarını açıklamadı. Şirket, yatırımların Mercado Libre’nin “bölgede kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve kullanılmasına olan bağlılığını” güçlendirdiğini söyledi. Mercado Libre’nin Paxos ile ilişkisi yeni değil. Aralık 2021’de, e-ticaret devi, dijital cüzdanı Mercado Pago kullanıcılarının Brezilya’da Bitcoin, Ether ve stablecoin Pax doları (USDP) alıp satmasına izin vermek için Paxos’un blockchain altyapısını entegre etti. Mercado Libre’nin kıdemli başkan yardımcısı Andre Chaves yaptığı açıklamada şöyle diyor:

Lider bir teknoloji şirketi olarak, bu pazar geliştikçe bu pazardaki çeşitli yenilikleri ve fırsatları aktif olarak değerlendiriyor ve bu bozulmanın temel bir katılımcısı olmayı hedefliyoruz. Dijital varlıklar ve blockchain teknolojisi, açık bir oyun alanı yaratan benzersiz, küresel ve kolektif bir fenomeni temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: E-Ticaret Devi, Bu Altcoin’e Stratejik Bir Yatırım Yaptı! 2

Mayıs 2021’de Nasdaq’ta MELI olarak işlem gören şirket, hazine stratejisinin bir parçası olan 7,8 milyon dolarlık bir Bitcoin alımını açıkladı. Geçen ay, Arjantin emlak platformu, Bitcoin ile mülklerin satışı ve satın alınması için özel bir bölüm başlattı. Şirket CoinDesk‘e bir e-postada, Mercado Bitcoin’in 2021’i 1,1 milyonu geçen yıl katılan 3,2 milyon kullanıcıyla sonlandırdığını söyledi. Bu dönemde işlem hacminin 7,1 milyar dolara ulaştığını da sözlerine ekledi. Mercado Bitcoin, 2021’de 250 milyon dolar topladı ve 2,2 milyar dolarlık bir değere ulaştı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap