Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia

Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia

Altcoin Litecoin, çok beklenen halvingden 11 gün evvel ağ aktivitesinde bir artışa şahit oldu. Kripto topluluğunun LTC’ye yönelik beklentileri yüksek. Buna nazaran Balina aktivitesi ve toplam sahip sayısı son birkaç hafta içinde artış kaydetti. Ayrıyeten LTC’de açık durum arttı. Öbür taraftan fonlama oranı da yüksekti. Detaylara bakalım.

Altcoin Litecoin farklı bir durum yaşıyor

Altcoin Litecoin [LTC] halvinge 11 gün var. Lakin Blockchaini şimdiden faaliyetlerde bir artışa şahit oldu. Hype, altcoin’in fiyatını son 24 saat içinde marjinal olarak üst taşımasına da müsaade verdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia 1

Halvingi ekseriyetle bir fiyat artışı takip ederken, birçok kişi LTC’nin önümüzdeki günlerde patlama yapmasını bekliyor. Lakin yatırımcılar olay gerçekleşmeden evvel kripto paradan büyük bir şey beklemeli mi?

Dördüncü halving öncesinde Litecoin’e bir bakış

Nicehash’ın geri sayımı, Litecoin’in dördüncü halvinginin bu makalenin yazıldığı andan itibaren yalnızca 11 gün uzakta olduğuna işaret etti. LTC etrafındaki heyecan arttıkça, blockchain’de de hesaplar açısından artan bir faaliyet kaydedildi.

Santiment’in son tweet’i, son 24 saat içinde en az 100 altcoin LTC’ye sahip 1.185 adresin daha oluşturulduğunu ortaya koydu. Ayrıyeten bu da büyük olay öncesinde yüksek birikime işaret ediyor.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1682470863264964613

Sadece bu da değil.  Santiment’in grafiğine nazaran, balina süreç sayılarındaki artıştan da anlaşılacağı üzere, balina aktivitesi de son birkaç hafta içinde arttı. Ayrıyeten, altcoin LTC sahiplerinin toplam sayısı da keskin bir artış gösterdi. Metrikteki artış, yatırımcıların kripto paraya olan itimadının yüksek olduğunu gösterdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia 2

Altcoin Litecoin madencilik bölümünün durumu farklı görünüyor

Ağ aktivitesi artarken, birebir durum blockchain’in madencilik sanayisi için geçerli değildi. Coinwarz’ın grafiği Litecoin’in hashrate’inin geçen hafta boyunca düşüş kaydettiğini ortaya koydu.

Benzer bir düşüş eğilimi LTC’nin zorluk grafiğinde de var. Buna nazaran bu durum madencilerin ağdan çıkışına işaret ediyor. Fakat şaşırtan olan, bunun madencilerin fiyatlarının kripto paranın fiyatıyla birlikte arttığı ve çoklukla yeni madencileri çeken bir vakitte gerçekleşmesiydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia 3

LTC’nin fiyat hareketinden bahsetmişken, bedeli %2,5’in üzerinde arttığı için son 24 saatte yükseliş ivmesi kazandı. Yazıyı yazarken, 6,9 milyar dolardan fazla piyasa kıymeti ile 94,48 dolardan süreç görüyordu. Fiyattaki artış, madenciler için daha fazla kâr manasına geleceğinden üstte belirtilen ölçütlerde bir artışa neden olabilir.

Altcoin için devasa tahmin

Halving tarihi yaklaşırken, kripto topluluğundaki birçok kişinin Litecoin için yüksek beklentileri var. Litecoin ekosistemiyle ilgili güncellemeler yayınlayan tanınan bir Twitter kullanıcısı olan Shan Belew’e nazaran, son tweet’inde bulgularına nazaran altcoin Litecoin’in fiyatının 30.000 dolar işaretine ulaşabileceğini belirtti.

https://twitter.com/MASTERBTCLTC/status/1682041154752356353

Fiyatın hakikaten bu düzeye yükselip yükselmeyeceği sırf vaktin cevaplayabileceği bir soru. Lakin LTC’nin türev piyasasına bakıldığında yükseliş eğilimi görülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Durumunuzu Alın! Halving Sonrası Bu Altcoin İçin Dev İddia 4

Örneğin, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda son yükseliş trendine Açık Pozisyon’daki artış eşlik etti. Öbür taraftan Binance fonlama oranı da yüksekti. Buna nazaran bu durum türev piyasasındaki talebi yansıtıyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap