Dünyada Bir Birinci Gerçekleşti: Bu NFT’ler 10 Dakikada Tükendi!

Dünyada Bir Birinci Gerçekleşti: Bu NFT’ler 10 Dakikada Tükendi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dünyada Bir Birinci Gerçekleşti: Bu NFT’ler 10 Dakikada Tükendi!

Voiceverse adlı bir ekip tarafından satılan dünyanın ilk “voice”, yani sesli NFT’leri 29 Ocak’ta 8.888 NFT ile piyasaya sürüldü. Yenilik sunan söz konusu NFT projesi, halka açık satışın açılışından 10 dakika sonra tükendi. Kriptokoin.com olarak bu gelişmeye yönelik detayları aktarıyoruz…

Voice NFT projesi 10 dakikada satıldı

Üç BAYC üyesi Voiceverse Origins’i kurdu. BAYC NFT’leri üzerine ses klipleri eklediler ve ses klipleriyle dolu orijinal NFT’ler yarattılar. Şirket, satış çılgınlığının “Ethereum Blockchain’inde depolanan NFT’lerin koleksiyonları için oldukça nadir görülen bir durum” olduğunu söylüyor. NFT heyecanı, hız kesmeden devam ediyor gibi görünüyor. Şirket, NFT’lerin satışı hakkında aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Voiceverse, NFT alanına, yüksek içsel fayda içeren yeni nesil NFT’lere öncülük etmek istiyor ve bu da sahiplerin metaverse’te bir sese sahip olmalarını sağlıyor. Voice NFT’leri ile insanlar artık Profil Resmi (PFP) NFT’lerini bir sesle özelleştirebilir, bu da olaya yeni ve başka bir kişiselleştirme boyutu ekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünyada Bir Birinci Gerçekleşti: Bu NFT’ler 10 Dakikada Tükendi! 1

Voice NFT’lerinin sahipleri, oyunlardan görüntülü aramalara ve diğer sosyal ağlarda, süper ada alanında sesi kullanabilirler. Ayrıca kendi sözleriyle veya sevdiklerinin açık izniyle NFT’ler oluşturabilirler. Sahipler, yeni bir NFT “üretmek” için farklı sesli NFT’leri birleştirebilir. Ve elbette, kullanıcılar mevcut NFT profil fotoğraflarına sesler ekleyerek onlara yepyeni bir hayat verebilir.

Şirket, yapay zeka çalışmaları da yapıyor

San Francisco ve Seul merkezli ana şirket LOVO, Yapay Zeka Ses Sentezi alanında çalışmaya başlıyor. Bu girişim sermayesi destekli girişimin çeşitli ünlü seslendirme sanatçılarıyla ortaklıkları var. Şirketin açıklamasında aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Bir haftalık ön satıştan sonra, Voiceverse Origins 10 dakika içinde tükendi ve NFT pazaryeri OpenSea’deki tüm kategorilerde trend oldu. Ayrıca sayıya göre oluşturulan satış hacminde sürekli olarak ilk 10’da yer alıyor. Yapay zeka ve konuşma sentezindeki geçmişi göz önüne alındığında, Voiceverse sektörü sarsacak ve ikinci nesil NFT’lere doğru bir trendi ateşleyecek gibi görünüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap