Dünyada Bir Birinci: Dev Şirket Bu Altcoin’i Listeliyor!

Dünyada Bir Birinci: Dev Şirket Bu Altcoin’i Listeliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dünyada Bir Birinci: Dev Şirket Bu Altcoin’i Listeliyor!

Lider borsa yatırım ürünü (ETP) şirketi 21Shares, bugün dünyanın ilk kripto ETP’sinin Terra Blockchain’de CHF, EUR ve USD cinsinden listelendiğini duyurdu. “21Shares Terra ETP” adı ile borsada işlem görecek olan ETP, Ethereum Sanal Makinesi’ne (EVM) ihtiyaç duymayan alternatif bir ekosistemi müşterilerine sunuyor. Şirketin CEO’su Hany Rashwan, altcoin projesini yakından takip ettiklerini ve bir ilke imza attıkları için heyecanlı olduklarını paylaştı. Duyurunun eşliğinde Terra (LUNA) fiyatı son 24 saatlik kazancını %8’e ulaştırıyor.

21Shares, dünyanın ilk kripto ETP’sini listeliyor

Terra (LUNA), Ethereum’dan sonra dünyanın en büyük ikinci ekosistemidir ve toplam kilitli değeri (TVL) 18,8 milyar dolardır. 21Shares’in resmi basın bültenine göre “21Shares Terra ETP” EVM’ye ihtiyaç duymadan müşterilerin Terra ekosistemine ulaşmasını sağlayacak. Ayrıca, Terra veAnchor Protocol’ün ayrıcalıklarından bahsediliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünyada Bir Birinci: Dev Şirket Bu Altcoin’i Listeliyor! 1
  • 21Shares Terra ETP, Ethereum Sanal Makinesi’ne (EVM) dayalı olmayan alternatif bir ekosisteme erişim kazanmak isteyen yatırımcılar için bir çözüm sunar.
  • Terrafor Labs, 2018 yılında Güney Koreli bir e-ticaret platformu olan TicketMonster’ın kurucu ortağı Daniel Shin ve eski bir Microsoft ve Apple yazılım mühendisi olan Do Kwon tarafından kuruldu.
  • Terra ekosistemi, DeFi altyapısını, finansal araç uygulamalarını ve NFT çözümlerini içerir. Ekosistemdeki en önemli yenilik, DeFi çözümü Anchor’dur. Anchor protokolü, borç alma ve borç verme çözümleri ile yatırımcılar için çok cazip getiriler sağlar.
  • Temeldeki Terra Blockchain teknolojisi, saniyede 10.000 işleme (TPS) ve 2 saniyelik işlem süresine izin verir. Buna karşılık, Ethereum 1 dakikanın üzerinde bir işlem süresi ile 15-30 işlem gerçekleştirir. Son olarak, işlem maliyetleri çok düşüktür. 

Altcoin fiyatı habere olumlu tepki verdi

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, LUNA fiyatı Aralık-Ocak aylarının düzeltmesini 70 dolar bölgesinde savunuyordu. 103.33 dolar ATH’sinin %24.04 altına gerileyen likidite token’i, 21Shares’in duyurusunun ardından son 24 saatlik kazancını %10 yaklaştırdı. Terra (LUNA), yazım sırasında 9.sırada 78.06 dolardan işlem görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünyada Bir Birinci: Dev Şirket Bu Altcoin’i Listeliyor! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap