Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı!

Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı!

Geçen yılın Kasım ayında Avalanche iştiraki gündeme gelen Deloitte, yeni bir altcoin ile işbirliğini duyurdu.

Deloitte, dijital kimlik bilgileri için bu altcoin ağını tercih etti

Polkadot takımından yeni bir duyuruya nazaran, dünyanın en büyük muhasebe firması Deloitte ile işbirliği sağlandı. Kontrol devi, merkezi olmayan-kimliklere ve doğrulanabilir-kimlik bilgilerine odaklanan bir Polkadot parachain olan KILT Protocol’ü entegre ediyor.

Deloitte, kurumları dolandırıcılık, yolsuzluk, kara para aklama ve öbür hatalara karşı korumak için hayati değer taşıyan müşterini teşhis (KYC) ve işini teşhis (KYB) süreçlerini destekleyen KILT ağını seçiyor. İşbirliği, bilhassa finans dalında uyumluluk süreçlerini düzgünleştirmek için Blockchain teknolojisinin kullanımına artan ilgiyi vurguluyor.

Altcoin fiyatı habere nasıl reaksiyon verdi?

KILT fiyatı iştirakin ortaya çıktığı saatlerde %30 civarında yükseliyor. Fiyatı gün içi en düşük düzeyi 0.3299 dolardan 0.4286 dolara ulaştı.

Bu ortada, son ivmeye karşın fiyatın hala ATH düzeyinden %96.88 uzakta olduğunu belirtelim. KILT fiyatı, Kasım 2021’deki 13.49 dolar tepesinden bu yana toparlanma sürecinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı! 1

KILT Protocol nedir? Deloitte neden tercih etti?

KILT, Polkadot ekosisteminde inançlı ve merkezi olmayan dijital kimlik tahlilleri sağlayan bir parachain. Bilhassa, Polkadot ile birlikte çalışabilirliği hedefliyor. En kıymetli yeteneği, dijital kimlik bilgilerinin oluşturulmasını, verilmesini ve doğrulanmasını Blockchain teknolojisi ile sağlaması.

Açık kaynaklı Blockchain protokolü, Web3 içinde doğrulanabilir ve geri alınabilir kimlik bilgilerinin verilmesini sağlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı! 2

Bu ortada, KILT’in kimlik altyapısı kullanılarak oluşturulan tekrar kullanılabilir KYC ve KYB kimlik bilgileri ile kimlik bilgileri, kullanıcıların kendi aygıtlarındaki cüzdanlarında saklanır. Böylelikle her kullanıcıya her vakit bilgileri üzerinde tam denetim sağlar.

Ek olarak, Kimlik bilgilerinin hangi bilgi noktalarını nasıl ve kiminle paylaşacağına kullanıcı karar verir. Kullanıcıların kimlik bilgilerini yönetmelerine ve paylaşmalarına yardımcı olmak için Deloitte, tarayıcı uzantısı olarak bir cüzdan sağlayacak.

Basın açıklamaları

Öte yandan, KILT Protocol ve Deloitte paydaşlığı altcoin piyasasında ses getirmeyi muvaffakiyet. BOTLabs CEO’su ve KILT Protocol’ün kurucusu Ingo Rübe, Deloitte işbirliği hakkında şunları kaydetti:

KILT üzerinde oluşturulan kolaylaştırılmış kimlik tahlilleri ile müşteriler, şahsî bilgilerini ne vakit ve nerede paylaşacakları konusunda denetimi ellerinde tutarken birden çok hizmette doğrulanabilir dijital kimlik bilgilerini kullanabilirler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı! 3

Deloitte Yönetilen Hizmetler lideri Micha Bitterli, “Deloitte, KILT Blockchain’e bağlı tekrar kullanılabilen dijital kimlik bilgileri sunmaktadır. Böylelikle, bireyler ve kuruluşlar için doğrulama süreçlerini dönüştürüyor” dedi.

KYC’de Blockchain kullanımını

Blockchain teknolojisi, KYC sürecinde kullanılarak finans dalında değerli bir adım attı. Deloitte Switzerland üzere şirketler, uyumluluk süreçlerini geliştirmek için Blockchain tabanlı tahlilleri tercih ediyor. Bu da benimsenmenin giderek yaygınlaşacağı manasına geliyor. Bu eğilim, finans kurumlarının daha verimli ve müşteri odaklı hale gelmesine yardımcı oluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dünya Kontrol Devi, Bu Altcoin ile Anlaştı! 4

Geçtiğimiz ay, Bybit, kullanıcıları için mecburî KYC’yi tanıtarak tam uyumluluğa kıymet bir gerçek adım attı. Dubai merkezli kripto borsası, KYC’nın finansal hizmet sağlayıcıları için zarurî hale gelmesini öneriyor. Bu da, bilhassa KILT üzere dijital kimlik sağlayıcıları için klasik şirketle potansiyel işbirlikleri manasına geliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere KILT, geçen ay Axel Springer ile iş birliği yapmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap